Jesteś tutaj

Wystawa "Przepis na życie"

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
14.07.2016

Wystawa "Przepis na życie"

Zapraszamy do podziwiania wystawy zewnętrznej autorstwa Agaty Wróblewskiej-Boruckiej zatytułowanej "Przepis na życie".

Agata Wróblewska-Borucka urodziła się 13 grudnia 1976 roku we Wschowie. Tam ukończyła szkołę podstawową, gdzie już przejawiała zamiłowanie do rysunku oraz malarstwa. W wieku lat piętnastu przeniosła się do Gdańska. Przez 3 lata uczęszczała do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni. Szkoła ta dała doskonałe podstawy do dalszej pracy twórczej. Maturę zrobiła jednak w szkole ogólnokształcącej, potem studium medyczne, gdzie zdobyła zawód. O malarstwie zapomniała na pewien czas, zajęta życiem rodzinnym. Jednak pociąg do malarstwa powrócił w dojrzałym życiu. W wieku trzydziestu dwóch lat jak olśnienie przyszła znów wena, która nie odstępuje jej na krok po dziś dzień. Maluje w każdej wolnej chwili, dzieląc swój czas pomiędzy wychowanie dwóch synów, pracę, domowe obowiązki a spełnianie się twórcze.

Płodność artystyczna zaowocowała kilkunastoma wystawami indywidualnymi. Od roku 2008 regularnie pokazuje swoje prace w różnych miejscach, ale upodobała sobie Gdańsk, gdzie mieszka i tworzy. Wystawy dają możliwość artystycznego rozwoju, pomagają iść w dobrym kierunku.

Jako ambitna i kreatywna artystka dąży do tego, by jej prace dawały radość i miłe wrażenia estetyczne, by cieszyły oko.

Tematyka prac to głównie portrety i pejzaże. Artystka porusza się w kilku technikach, od malarstwa olejnego, poprzez akrylowe, akwarelowe, skończywszy na pastelu i rysunku. Kredki pastelowe to ulubiony środek jej wyrazu, który daje niezwykłą swobodę w działaniu.

Data wydarzenia: 
14.07.2016
Udostępnij: