Jesteś tutaj

Z życia marynarza - spotkanie autorskie z Andrzejem Perepeczką

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
17.11.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
17.30

Z życia marynarza - spotkanie autorskie z Andrzejem Perepeczką

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Perepeczką. Mieszkający w Gdańsku pisarz urodził się we Lwowie 5 czerwca 1930 roku. Autor wielu książek dla dzieci i młodzieży (seria powieści o przygodach Dzikiej Mrówki) oraz książek o tematyce morskiej dla dorosłych. Pisarz na spotkaniu zaprezentuje swoją twórczą drogę, często inspirowaną ciekawymi przygodami, których doświadczył na morzu.

Mieszkający w Gdańsku pisarz urodził się we Lwowie 5 czerwca 1930 roku. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni i Politechniki Gdańskiej, a także wieloletnim wykładowcą w Szkole Morskiej w Gdyni. Pełnił tam również funkcję Dziekana Wydziału Mechanicznego.

Oficer mechanik floty handlowej, pływał od 1948 r. na statkach polskich oraz obcych bander. Przeszedł kolejno wszystkie stanowiska w dziale maszynowym od praktykanta, palacza, motorzysty i oficera wachtowego aż do starszego mechanika.

Autor wielu książek dla dzieci i młodzieży (seria powieści o przygodach Dzikiej Mrówki) oraz książek o tematyce morskiej dla dorosłych.

Pisarz na spotkaniu zaprezentuje swoją twórczą drogę, często inspirowaną ciekawymi przygodami, których doświadczył na morzu. 

Data wydarzenia: 
17.11.2016
Godzina rozpoczęcia: 
17.30
Udostępnij: