Jesteś tutaj

Założę czerwone spodnie

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
10.03.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Założę czerwone spodnie

Dla jednych codzienność, dla drugich ekstrawagancja. Ubrać wyraziste, czerwone spodnie w wieku ponad 60 lat to… odwaga! Zapraszamy na projekcję filmu „Założę czerwone spodnie” i spotkanie z jego bohaterkami.

10 marca (piątek) o godz. 18.00 zapraszamy na projekcję filmu dokumentalnego „Założę czerwone spodnie” w reż. Elżbiety Rutkowskiej. Po pokazie odbędzie się rozmowa z bohaterkami filmu, którą poprowadzi Dominika Ikonnikow - radna i przewodnicząca Komisji ds. Seniorów Rady Dzielnicy Śródmieście. Naszymi gośćmi będą: 

Urszula Zalewska – radna Śródmieścia Gdyni, prezeska i współzałożycielka Fundacji „NADAKTYWNI”, członkini Pomorskiej oraz Gdyńskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Anna Butrym – prezes Stowarzyszenia Waga, jedna z gospodyń Domu Sąsiedzkiego przy Biskupiej 4.

Bożena Szubińska - komandor w stanie spoczynku, feministka i jedna z pierwszych kobiet w wojsku. Czas na emeryturze spędza nadal walcząc o prawa kobiet.

Krystyna Ochędzan - miłośniczka Gdańska, zwłaszcza Biskupiej Górki, i literatury, prowadzi spacery śladami sławnych gdańszczan. Interesuje się ponadto modą i kostiumologią – zgodnie z rodzinną tradycją szyje kapelusze, a także kostiumy inspirowane modą minionych lat.

Film „Założę czerwone spodnie” został zrealizowany przez Stowarzyszenie WAGA. Bohaterkami obrazu są aktywne i odważne kobiety – seniorki. Wszystko zaczęło się od Trójmiejskiej Akcji Kobiecej „Tak. Odważę się”, podczas której kobiety wypisywały na kartkach hasła – na co się odważą. Jedna z uczestniczek, będąca po 60 roku życia, napisała: „Odważę się założyć czerwone spodnie”.

W filmie pokazane są kobiety, które podjęły wyzwanie i zaczęły realizować swoje małe i duże marzenia. Jedne – ubrały tytułowe, czerwone spodnie, inne wystartowały w wyborach samorządowych. Wszystkie po 60 roku życia. Bohaterki filmu stanowią przykład, że można być aktywnym również w dojrzałym wieku, wystarczy tylko zmienić myślenie o sobie i swoim życiu i uwierzyć w siebie.

Film "Założę czerwone spodnie" został udostępniony Bibliotece pod Żółwiem przez Stowarzyszenie WAGA.

Data wydarzenia: 
10.03.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: