Jesteś tutaj

Za nami Noc bibliotek

/
Data wydarzenia: 
05.10.2021

Za nami Noc bibliotek

Biblioteka na Fali uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, w ramach której przygotowaliśmy szereg atrakcji.

 

 

20211009_193930_capture.jpg

Fot. Izabela Papała

Już od godzin porannych dzieci pod opieką rodziców rozpoczęły swoje zmagania w grze miejskiej „Spisek koronacyjny”.  Fabuła gry oparta została na prawdziwej historii króla Jana III Sobieskiego oraz spisku koronacyjnego, któremu zapobiegł błyskotliwy deszyfrant, dyplomata i jednocześnie opat klasztoru cysterskiego w Oliwie – Michał Antoni Hacki. Gracze wcielili się w jego agentów, którzy dzięki swojemu sprytowi i szybkości uratowali życie króla.

W godzinach popołudniowych biblioteka zamieniła się w kino. Dzieci obejrzały ekranizację książki Jørna Liera Horsta „Operacja: człowiek w czerni”.

Ostatnim wydarzeniem dnia był wieczorny spacer po Oliwie oraz rozstrzygnięcie gry miejskiej. Mimo późnej pory nasz przewodnik, Ksiądz Adam Jeszka swoimi opowieściami i zadaniami, zaciekawił nawet najmłodszych przybyłych. Po zwiedzeniu Katedry Oliwskiej całą grupą udaliśmy się do Domu Zarazy, zwanego dawniej Domem Bramnym. Dzięki opiekunce tego miejsca, Pani Danucie Rolke-Poczman poznaliśmy jego historię oraz funkcje społeczno-kulturalne, jakie pełni obecnie. 

Data wydarzenia: 
05.10.2021
Udostępnij: