Jesteś tutaj

"Za siódmym jeziorem. Kaszuby" - spotkanie z Wojsławem Brydakiem

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
20.01.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

"Za siódmym jeziorem. Kaszuby" - spotkanie z Wojsławem Brydakiem

Zapraszamy na promocję albumu Wojsława Brydaka "Za siódmym jeziorem. Kaszuby". Autor przedstawia słowem i obrazem Kaszubszczyznę, po trosze wyjętą z biegu czasu. Zbiór szkiców i kolekcja fotograficznych pejzaży pozwalają postrzegać magię Kaszub na nowo, dostrzegać niepowtarzalne tonacje tych stron. Album można potraktować jako alternatywny przewodnik po Kaszubach. W promocji wezmą udział autor, a także prof. Andrzej Ceynowa, były rektor z Uniwersytetu Gdańskiego, były wiceprezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz prof. Tomasz Bogusławski z gdańskiej ASP, twórca oprawy graficznej albumu. Spotkanie poprowadzi red. Marzena Bakowska z Radia Gdańsk. Zapraszamy serdecznie.

W piątek 20 stycznia o 1800 w Bibliotece Manhattan odbędzie się promocja albumu Wojsława Brydaka Za siódmym jeziorem. Kaszuby. Autor przedstawia słowem i obrazem Kaszubszczyznę,  po trosze wyjętą z biegu czasu. Zbiór szkiców i kolekcja fotograficznych pejzaży pozwalają postrzegać magię Kaszub na nowo, dostrzegać niepowtarzalne tonacje tych stron. Album można potraktować jako alternatywny przewodnik po Kaszubach.

W promocji wezmą udział autor a także prof. Andrzej Ceynowa, były rektor z Uniwersytetu Gdańskiego, były wiceprezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz  prof. Tomasz Bogusławski z gdańskiej ASP,  twórca oprawy graficznej albumu.

Spotkanie poprowadzi red. Marzena Bakowska z Radia Gdańsk.

Wydawca: Rebis – Poznań

przy wsparciu Województwa Pomorskiego, Powiatu Kartuskiego, Miasta Kartuzy oraz Wydziału Filologii Uniwersytetu Gdańskiego

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu albumu.

biale_1D_164male.jpg

Wojsław Brydak - tłumacz, autor sztuk teatralnych, wydawca, z wykształcenia muzyk – od młodości trzyma w ręce aparat fotograficzny. Zbiór krótkich szkiców i kolekcja pejzaży pozwalają postrzegać Kaszuby inaczej i zauważyć niepowtarzalne tonacje pogranicza. Z okazji wystawy z wyborem kaszubskich krajobrazów Brydaka czytamy: „Fotografie nie są prostym zapisem obrazu, ale przekazaniem doznanego wrażenia, przeżytych emocji oraz indywidualnego widzenia […] znamienne, że autor unika architektury i obecności człowieka, jakby chciał pokazać naturę swobodną i pierwotną”. Album może też posłużyć za alternatywny przewodnik po regionie.

Data wydarzenia: 
20.01.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: