Jesteś tutaj

Zanzibar. Stone Town i rajska wyspa śladami Freddiego Mercurego

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
25.10.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Zanzibar. Stone Town i rajska wyspa śladami Freddiego Mercurego

Spotkanie z Aleksandrą Czyżewską. Jedną z jej pasji jest turystyka oraz poznawanie obcych kultur. Półtora roku temu dzieliła się swoją fascynacją Gruzją. Tym razem zaprasza na opowieść o rajskiej wyspie Zanzibar.

ALEKSANDRA CZYŻEWSKA

Ekspert szeroko rozumianych zagadnień rewitalizacji, lokalnego i regionalnego rozwoju z doświadczeniem pracy w urzędach (w projektach m.in. Związku Miast Polskich, KPRM). Pracowała w samorządzie lokalnym w Sopocie i w Warszawie, w samorządzie regionalnym Woj. Mazowieckiego a także w administracji rządowej. Brała udział w projektach realizowanych: w Niemczech, Francji, USA,  Rosji, Tajwanie, finansowanych przez programy USAID, BKHF, UNESCO, UNDP, Banku Światowego oraz EU. W latach 2003-2006 była doradcą ds. rozwoju miast i regionów w Gruzji. Główne obszary jej działalności zawodowej dotyczą:

  1. Rozwoju lokalnych/regionalnych strategii i dokumentów operacyjnych, w tym programów rewitalizacji
  2. Zarządzania projektami i programami w krajach przedakcesyjnych i członkowskich UE
  3. Rozwoju współpracy pomiędzy administracją publiczną, sektorem prywatnym i organizacjami pozarządowymi
  4. Oceny programów i projektów rewitalizacyjnych finansowanych ze środków unijnych.

W ostatnich 2 latach nadzorowała przygotowanie 40 programów rewitalizacji dla Urzędu Marszałkowskiego Woj. Lubelskiego oraz  przeprowadzenie procesu modelowej rewitalizacji Stalowej Woli (2016-2018). Uczestniczyła m.in. w opracowaniu programów rewitalizacji dla: dla gminy Wiązowna woj. mazowieckie(GPR), gminy Niwiska woj. podkarpackie, Sopotu, Bremy, Żyrardowa, Włocławka, Wałbrzycha, Płocka, Sanoka, Nowego Sącza, Warszawy, Królewca, Bydgoszczy, Gdańska. Posiada wiele publikacji na temat planowania strategicznego, rewitalizacji przestrzeni zurbanizowanych, współpracy samorządów lokalnych z partnerami zewnętrznymi, programów finansowania rozwoju itp. Prowadzi wykłady z zakresu rewitalizacji dla UNESCO, studiów podyplomowych na Politechnice Warszawskiej, oraz szkolenia dla samorządów lokalnych i urzędów marszałkowskich.

Jest  założycielką i była prezesem Stowarzyszenia Forum Rewitalizacji, z tego tytułu brała udział w 3 letnim programie badawczym (2008-2010)  w ramach projektu zamawianego „Rewitalizacja miast polskich jako sposób zachowania dziedzictwa materialnego i duchowego oraz czynnik zrównoważonego rozwoju” w konsorcjum z IRM i SGH.

Data wydarzenia: 
25.10.2019
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: