Jesteś tutaj

"Zaufaj życiu. Nie zakochuj się w przelatującym wróblu" - spotkanie autorskie z Marcinem Fabjańskim

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
27.01.2020
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

"Zaufaj życiu. Nie zakochuj się w przelatującym wróblu" - spotkanie autorskie z Marcinem Fabjańskim

"Dlaczego starożytni mędrcy radzą, żebyś nie zakochiwał się w przelatującym wróblu? Bo za chwilę zniknie ci z oczu, zostawiając w sercu pustkę. A ty nic na to nie poradzisz. O wiele rozsądniej jest budować swoją egzystencję na czymś trwałym."

Dlaczego starożytni mędrcy radzą, żebyś nie zakochiwał się w przelatującym wróblu? Bo za chwilę zniknie ci z oczu, zostawiając w sercu pustkę. A ty nic na to nie poradzisz. O wiele rozsądniej jest budować swoją egzystencję na czymś trwałym. Czy samo „bycie” może być radosne? Bez dodatkowych warunków? Autor twierdzi, że tak.
Trzeba tylko zawierzyć rozumowi i porządkowi natury! Ta książka namawia, byś przestał zaklinać rzeczywistość za pomocą cudownych recept, a zamiast tego starał się pojąć logikę oraz piękno procesu życiowego.
Jeśli walczysz z życiem – przegrasz. Jeśli jednak zdołasz się z nim zaprzyjaźnić – zrozumiesz, że nie może cię ono zawieść.
(źródło).

Marcin Fabjański - napisał doktorat z filozofii porównawczej i spędził ponad dwa lata na intensywnych odosobnieniach medytacyjnych w klasztorach i centrach medytacyjnych w Azji, USA i Europie. Pracował jako dziennikarz i był związany z takimi tytułami, jak „Gazeta Wyborcza”, „Przekrój”, magazyn „Coaching” (prowadzi autorską rubrykę Metafizyka dla neurotyka), „Nowy Dziennik” (NYC), został nagrodzony m.in. Grand Press i Independent Press Association w Nowym Jorku.. Autor m.in. "Wędrówek filozoficznych", "Europowieści", "Ogryzka Aureliusza", "Bóg gra z 10. 11 opowiadań piłkarskich", a także pierwszego polskiego poradnika praktyki filozoficznej "Stoicyzm uliczny".

Powtórzył pieszą wędrówkę śladami niemieckiego filozofa Johanna Gottlieba Fichte z Lipska do Königsbergu. Jest twórcą Apenińskiej Szkoły Żywej Filozofii w Trevi Nel Lazio, niedaleko Rzymu (www.selfoff.com).

Ostatnio w noworocznym dodatku do Gazety Wyborczej Turning Points, Global Agenda 2020, ukazał się jego artykuł "Nowy Zielony Ład? A może nowa obecność".

Spotkanie poprowadzi Jarosław Chybicki - psycholog i coach, certyfikowany trener mindfulness, zawodowo związany z Sopockim Instytutem Rozwoju Biznesu.

 

Data wydarzenia: 
27.01.2020
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: