Jesteś tutaj

Zdania do czytania

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
30.11.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Zdania do czytania

Zapraszamy na warsztaty kreatywnego pisania z Marią H.

30 listopada (czwartek) o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w warsztatach kreatywnego pisania, które poprowadzi Maria H. - z wykształcenia politolog i teatrolog, prowadząca warsztaty teatralne, przede wszystkim jednak autorka tekstów muzycznych, opowiadań i bajek oraz twórczyni Zdań do czytania, czyli krótkich form pisanych, którym najbliżej do wierszy. Charakteryzują się zwięzłością, często humorem, próbują opisać współczesność. Można je znaleźć w przestrzeni publicznej w postaci wlepek, obrazów, plakatów, toreb czy plecaków.

Warsztat skierowany jest do osób, które piszą lub chciałyby pisać, obserwują rzeczywistość i chcą zmierzyć się z nazwaniem otaczających ich zjawisk, problemów, sytuacji. Podczas warsztatu skupimy się na możliwościach i ograniczeniach, jakie dają krótkie formy tekstowe. Będziemy eksplorować zdania, słowa, litery i ich wpływ na tekst. Przede wszystkim jednak będziemy wykorzystywać naszą kreatywność i wyobraźnię, by bawić się słowem pisanym. Będziemy sprawdzać, jak wpływają na tekst różnego rodzaju inspiracje – płynące z obserwacji, muzyki, innych tekstów (prozy, poezji, czy wycinków z gazet). Celem spotkania jest stworzenie wierszy przez każdego uczestnika oraz wierszy grupowych. Wybrane wspólnie teksty znajdą się pod szyldem „Zdania do czytania” na facebooku w postaci grafik.

Na warsztaty można zapisywać się pod adresem mailowym: bibliotekapodzolwiem@wbpg.org.pl lub pod numerem telefonu: 58 301 10 28.

Data wydarzenia: 
30.11.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: