Jesteś tutaj

Znajdziesz mnie w bibliotece!

/
Data wydarzenia: 
16.05.2021

Znajdziesz mnie w bibliotece!

Zapraszamy do wspólnego świętowania Tygodnia Bibliotek w dniach 8 – 15 maja 2021r. Przygotowaliśmy literackie niespodzianki!

 

Napis: Osiemnasty Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. 8-15 maja 2021rok. Hasztag Gdanskczyta. Na grafice rysunek: kobieta siedzi po turecku. W jednej dłoni trzyma otwartą ksiażkę, w drugiej latarkę. Oświetla nią napis: Znajdziesz mnie w bibliotece.
Jak będziemy obchodzić tegoroczny Tydzień Bibliotek?

Rozpoczniemy akcją: „Kto rano wstaje, prezent dostaje”. Czytelnicy, którzy w sobotę 8 maja, jako pierwsi odwiedzą biblioteki: Główną, Kokoszki, Lawendową lub Manhattan, otrzymają niespodzianki. W każdej filii czekać ich będzie 25, więc lepiej się pospieszyć.

Gratką Tygodnia Bibliotek będzie spotkanie na żywo, w przestrzeni cyfrowej, z autorką bestsellerowych kryminałów - Katarzyną Bondą. Warto zapisać sobie w kalendarzu datę: 13 maja 2021r. godz. 20:00. To właśnie wtedy spotkamy online z mistrzynią kryminałów. Pod tym linkiem znajdują się szczegóły.

14 maja o godz. 17:00 odbędą się warsztaty z twórczego pisania, które poprowadzi Barbara Piórkowska, znana trójmiejska pisarka. Obowiązują zapisy! Tutaj znajdziecie opis warsztatów.

15 maja o godz. 12:00 to z kolei punkt obowiązkowy dla rodziców, opiekunów i dziadków, którzy chcą dowiedzieć się, jak rozbudzać dziecięcą wyobraźnię. Tego dnia Wioleta Karpowicz, aktorka z Teatru Miniatura, poprowadzi warsztaty aktorskie, podczas których zdradzi kilka tajemnic dotyczących głośnego czytania. Obowiązują zapisy! Tutaj znajdziecie szczegółowe informacje.

Podczas Tygodnia Bibliotek poznacie także odpowiedź na pytanie: Dlaczego warto czytać? Koniecznie sprawdźcie, jak na to pytanie odpowiedzieli zaproszeni przez nas goście! Ich opinie będziecie mogli zobaczyć na naszym kanale YouTube - https://www.youtube.com/channel/UC4Kwa6be-T2nHhDJkvTlAiA (zapraszamy do subskrypcji).

Dowiecie się także, kogo i co „Znajdziecie w bibliotece”. Autorki i autorzy zachęcą do odwiedzin w naszych filiach i opowiedzą co nieco, o wybranych książkach.
 

FB_1200x628.jpg

Data wydarzenia: 
16.05.2021
Udostępnij: