Dla czytelnika

 

Witamy w naszych progach, drogi Czytelniku i droga Czytelniczko!

Zapraszamy Cię do literackiej wędrówki przez karty kilkuset tysięcy książek gromadzonych od lat. Znajdziesz tu nie tylko bestsellery, nowości wydawnicze, lecz i białe kruki.

Biblioteka to miejsce spotkań. Podczas organizowanych przez nas wydarzeń poznasz znanych pisarzy, aktorów, piosenkarzy, a w ciągu dnia, przy regale z książkami, spotkasz sąsiada z Twojego osiedla albo dawno niewidzianego znajomego ze szkolnych lat.

U nas napijesz się kawy, zagrasz w ulubioną planszówkę, weźmiesz udział w warsztatach i dyskusjach. Porozmawiasz z bibliotekarzem, który zawsze chętnie doradzi Ci w wyborze lektury. Tu również znajdziesz komfortowe miejsce do pracy i nauki. Być może już masz u nas swój ulubiony stolik i najwygodniejszy fotel.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług.

Chcąc być jak najbliżej Czytelników, dbamy o dostępność książek i usług – zachęcamy do korzystania z 5 książkomatów, oferty „książka do domu”, a w poszczególnych filiach osobom potrzebującym udostępniamy urządzenia ułatwiające korzystanie z księgozbioru, dostosowane do różnych rodzajów niepełnosprawności.

Cieszymy się, że jesteś z nami.