Jesteś tutaj

Dla dzieci

Wakacyjne godziny otwarcia filii WiMBP w Gdańsk

Drodzy Czytelnicy i Czytelniczki,
 
uprzejmie informujemy, że nadszedł czas długo wyczekiwanych wakacji. Większość dzieci odebrała już świadectwa, dorośli zaplanowali wyjazdy. Wreszcie jest czas na lektury nieobowiązkowe. Korzystając z tej sytuacji – przypominamy, że nasze filie biblioteczne w okresie letnim są otwarte w skróconych godzinach. Nasi pracownicy również wybierają się na urlopy.
 
Godziny otwarcia filii WiMBP w Gdańsku od 1 lipca do 31 sierpnia:
  Data wydarzenia: 
  31.08.2022
  Udostępnij:
  Więcej

  Viva Oliva! - święto dzielnicy

  Już w najbliższą sobotę bierzemy udział w święcie dzielnicy Oliwa: Viva Oliva. Będziecie mogli spotkać nas na stoisku nr 25.

  Szykujemy dla Was kącik czytelniczy z leżakami i dobrą lekturą. Dzieci zaprosimy do stolika malarskiego, aby popuściły wodze fantazji i stworzyły własną wersję psa na okładkę „Tality” Pawła Huellego. Będziemy również prowadzić sprzedaż wydawanych przez nas książek oraz tak lubianych przez Was gadżetów — toreb i kubków.

  Data wydarzenia: 
  11.06.2022
  Udostępnij:
  Więcej

  Zmiana terminów wydawania kodów w Bibliotece

  Od marca darmowe kody dostępu do usługi Legimi będzie można otrzymać w Bibliotece w dwóch, a nie tak, jak dotychczas w trzech terminach. Zaznaczamy, że liczba kodów pozostaje bez zmian.

  Darmowe dostępy do ebooków i audiobooków będzie można otrzymać drugiego oraz piętnastego dnia miesiąca w godzinach otwarcia Biblioteki. Gdy termin wypadnie w niedzielę lub święto, kody będzie można odebrać w najbliższy dzień roboczy. 

  Zajrzyj do nowego regulaminu.

  Data wydarzenia: 
  31.03.2022
  Udostępnij:
  Więcej

  Gra rodzinno-przestrzenna „Spotkanie w bibliotece”

  Gra „Spotkanie w bibliotece” rozgrywa się w nowo otwartej bibliotece w Ratuszu Oruńskim, w przestrzeniach budynku dawnego Ratusza (wejście, hall, przy windzie oraz w pomieszczeniach bibliotecznych: czytelni, wypożyczalni, pomieszczeniach do pracy).

  Celem gry jest zapoznanie czytelników z Orunią, jej historią i ciekawostkami, legendami oraz – równolegle – z nową Biblioteką Ratuszową. Dzięki autorskiej fabule gry, dopasowanej warstwie graficznej i zróżnicowanym zadaniom gracze będą mogli poznać różne postacie, które łączą się z dzielnicą Orunia.  

  Data wydarzenia: 
  07.02.2023
  Udostępnij:
  Więcej

  ŻYWIE BIEŁARUŚ! NIECH ŻYJE BIAŁORUŚ! Wystawa

  Już w środę 19 stycznia o godz. 17.00 zapraszamy do Galerii na Targ Rakowy 5/6 na uroczyste otwarcie wystawy – ŻYWIE BIEŁARUŚ! NIECH ŻYJE BIAŁORUŚ!

  Półtora roku temu ludzie w Białorusi wyszli na ulicę, po tym jak ich prezydent, sprawujący urząd od 27 lat, sfałszował wybory w imię utrzymania władzy. Tysiące Białorusinek i Białorusinów za marzenie o wolności zapłaciło wysoką cenę w postaci represji: więzienia, przymusowej emigracji, a nawet śmierci.

  Data wydarzenia: 
  12.02.2022
  Udostępnij:
  Więcej

  Nasze książkomaty – nowa usługa w Bibliotece

  Książkomaty zdobywają rynek biblioteczny dzięki szybkiej i wygodnej obsłudze. Dają czytelnikom możliwość bezpiecznego i komfortowego korzystania z oferty bibliotecznej. W czasie pandemii to doskonałe rozwiązanie dla czytelników, którzy w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo unikają miejsc publicznych. Książkomat jest też idealnym rozwiązaniem dla osób zabieganych i zapracowanych, którym brakuje czasu na wizytę w bibliotece i nie mają możliwości skorzystania z wypożyczalni stacjonarnej w godzinach jej otwarcia.

  Data wydarzenia: 
  27.02.2022
  Udostępnij:
  Więcej

  Biblioteka pełna planszówek

  planszowki zgrana biblioteka gdansk rebel.png

  Nie lada atrakcja dla miłośników gier planszowych. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publicznej im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku wzbogaciła swoje zbiory o 130 planszówek. Trafiły one do pięciu filii WiMBP Gdańsk (lista poniżej) w ramach programu Zgrana Biblioteka - we współpracy z gdańskim wydawnictwem gier planszowych Rebel.

  Data wydarzenia: 
  29.08.2021
  Udostępnij:
  Więcej

  Tata Mi Czyta

  _jarmarktata_mi_czyta_slider.png

  Ponieważ akcja cieszy się powodzeniem, mamy dla naszych małych słuchaczy niespodziankę!

  W niedzielę, 9 sierpnia, o godz. 13:00 spotkamy się raz jeszcze, by wysłuchać czytających Tatusiów z Trójmiasta. Podczas niedzielnego czytania naszymi gośćmi będą aktorzy z Teatru Muzycznego w Gdyni.

  Data wydarzenia: 
  09.08.2020
  Udostępnij:
  Więcej

  Strony

  Subskrybuj RSS - Dla dzieci