Gabinet Szanghajski

Gabinet Szanghajski
Gabinet Szanghajski
Gabinet Szanghajski
Gabinet Szanghajski
Gabinet Szanghajski
Numer telefonu
58 301-48-11 wew. 243
Adres email
Pokaż adres
Adres
Targ Rakowy 5/6 80-806 Gdańsk Śródmieście
Godziny otwarcia
Poniedziałek
9.00-19.00
Wtorek
9.00-19.00
Środa
9.00-15.00
Czwartek
9.00-19.00
Piątek
9.00-19.00
Sobota
9.00-15.00
Niedziela
nieczynne
Kilka słów o filii

Gabinet Szanghajski powstał w ramach międzynarodowego projektu Window of Shanghai i jest miejscem skupiającym literaturę dotyczącą Chin. Wśród zebranego księgozbioru pochodzącego z darów Shanghai Library i Konsulatu Generalnego Chińskiej Republiki Ludowej oraz z zakupu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, znajdują się pozycje beletrystyczne oraz popularnonaukowe w językach: chińskim, angielskim, francuskim, niemieckim oraz polskim, a także pozycje dwujęzyczne (głównie chińsko-angielskie). Zbiory te pomagają  poszerzać horyzonty wiedzy  na temat kultury i tradycji Chin, poprzez bogato wydane albumy fotograficzne obrazujące geografię  i architekturę Państwa Środka.

 

Celem Gabinetu Szanghajskiego jest gromadzenie literatury przedmiotu oraz popularyzacja kultury i tradycji Chin podczas  spotkań  i warsztatów  z podróżnikami, artystami i autorami książek.

 

Gabinet Szanghajski współpracuje z Shanghai Library, Konsulatem Generalnym Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku oraz Instytutem Konfucjusza przy Uniwersytecie Gdańskim.

 

Zapraszamy do współpracy również osoby prywatne, które kierowane pasją, chciałyby w dowolny sposób podzielić się z nami doświadczeniami związanymi z Państwem Środka.

 

Regulamin korzystania z Gabinetu Szanghajskiego

Wifi
Drukarka
Skanner

Dla czytelnika

Witamy w naszych progach, drogi Czytelniku i droga Czytelniczko!
Więcej informacji

Metropolitalna Karta do Kultury

Dowiedz się więcej

Bałtycka Biblioteka Cyfrowa

Dowiedz się więcej