Jesteś tutaj

Komunikat

Budżet Obywatelski 2023!

W tegorocznej edycji do głosowania zakwalifikowało się 305 ciekawych projektów z zakresu: zdrowia, sportu i rekreacji, edukacji, bezpieczeństwa, inwestycji drogowych.

W puli Budżetu Obywatelskiego są 22 063 118 złotych. Oddając głos można wygrać nagrody, a dzielnica z najwyższa frekwencją zyska świąteczne iluminacje.

Kto może głosować ?

Data wydarzenia: 
09.10.2022
Udostępnij:
Więcej

„Wolność pisana po Jałcie” Stefana Chwina – nowość wydawnicza z Serii prozatorskiej

„Wolność pisana po Jałcie” Stefana Chwina to trzecia książka z Serii prozatorskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego. Eseje profesora, a zarazem cenionego powieściopisarza, krytyka literackiego, historyka literatury związanego z Gdańskiem, wydajemy we współpracy z Wydawnictwem Uniwersytetu Gdańskiego.

Data wydarzenia: 
30.10.2022
Udostępnij:
Więcej

Jak weryfikować informacje?

Biblioteka to źródło informacji. Naszym zadaniem jest gromadzenie oraz udostępnianie zasobów informacyjnych w postaci tradycyjnej czy elektronicznej. Nieustannie staramy się, by Biblioteka była miejscem dostępnym dla wszystkich. Niwelujemy różne przeszkody, by każdy miał równy dostęp do informacji. W tym trudnym czasie zależy nam, aby pomóc Wam odnaleźć się w szumie informacyjnym.

Oto lista rad, które zostały stworzone dla naszych Czytelników i Czytelniczek przy współpracy z Instytutem Dyskursu i Dialogu.

Data wydarzenia: 
31.03.2022
Udostępnij:
Więcej

Zmiana terminów wydawania kodów w Bibliotece

Od marca darmowe kody dostępu do usługi Legimi będzie można otrzymać w Bibliotece w dwóch, a nie tak, jak dotychczas w trzech terminach. Zaznaczamy, że liczba kodów pozostaje bez zmian.

Darmowe dostępy do ebooków i audiobooków będzie można otrzymać drugiego oraz piętnastego dnia miesiąca w godzinach otwarcia Biblioteki. Gdy termin wypadnie w niedzielę lub święto, kody będzie można odebrać w najbliższy dzień roboczy. 

Zajrzyj do nowego regulaminu.

Data wydarzenia: 
31.03.2022
Udostępnij:
Więcej

Nasze książkomaty – nowa usługa w Bibliotece

Książkomaty zdobywają rynek biblioteczny dzięki szybkiej i wygodnej obsłudze. Dają czytelnikom możliwość bezpiecznego i komfortowego korzystania z oferty bibliotecznej. W czasie pandemii to doskonałe rozwiązanie dla czytelników, którzy w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo unikają miejsc publicznych. Książkomat jest też idealnym rozwiązaniem dla osób zabieganych i zapracowanych, którym brakuje czasu na wizytę w bibliotece i nie mają możliwości skorzystania z wypożyczalni stacjonarnej w godzinach jej otwarcia.

Data wydarzenia: 
27.02.2022
Udostępnij:
Więcej

Zmiana lokalizacji Filii nr 33

Szanowni Państwo,
 
w związku ze zmianą lokalizacji Filii nr 33 i przeniesieniem zbiorów do nowej siedziby w Ratuszu Oruńskim przy ul Gościnnej 1, uprzejmie informujemy, że od 20 grudnia br. placówka zostaje zamknięta do odwołania.
 
Otwarcie w nowym miejscu zaplanowano na początek lutego 2022 r.
 
Data wydarzenia: 
06.02.2022
Udostępnij:
Więcej

Książka do domu. Jeszcze bliżej mieszkańców

Na żółtym tle napisy: Książka do domu. Nowa usługa w naszej bibliotece. Od 2 sierpnia 2021r.  Na grafice znajduja sie także ikonki przedstawiające: słuchawkę telefonu, otwartą książkę, samochów i dom.

Prawie 700 tysięcy książek dostępnych w filiach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie jeszcze bliżej mieszkańców Gdańska. A to za sprawą bezpłatnej usługi „Książka do domu”.

Data wydarzenia: 
31.12.2021
Udostępnij:
Więcej

Karta biblioteczna zawsze przy Tobie!

Napis: Metropolitalna Karta do Kultury w Twoim telefonie. Obok zdjęcie telefonu na tle regałów. Na wyświetlaczu kod kreskowy i napis "Twój numer karty"

Jak skorzystać z elektronicznej wersji Metropolitalnej Karty do Kultury?

Wystarczy, że macie aktywne konto i zalogujecie się do naszego katalogu online i… już!

Data wydarzenia: 
29.07.2021
Udostępnij:
Więcej

Biblioteka Manhattan zamknięta

Zapraszamy do odwiedzenia innych bibliotek, które znajdują się w pobliżu:
Biblioteka Kolonia (ul. Manifestu Połanieckiego 32-34)
Biblioteka pod Kotem i Myszą (ul. Lelewela 21/22)
Biblioteka na Strzyży (ul. Chopina 40)
Data wydarzenia: 
14.03.2021
Udostępnij:
Więcej

Biblioteka Morenowa wkroczyła w XXI wiek

Biblioteka_Morenowa_otwarcie_7.12 (25).JPG

Po prawie pięciu miesiącach remontu, 8 grudnia o godzinie 11 otwarta zostanie Biblioteka Morenowa w Gdańsku. Pięcioosobowy zespół na czele z Joanną Wachowicz, kierowniczką placówki przyznaje, że już nie może się doczekać odwiedzin Czytelników.

Mikołajkowy prezent

Data wydarzenia: 
14.12.2020
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - Komunikat