Jesteś tutaj

Komunikat

Wakacyjne godziny otwarcia filii WiMBP w Gdańsk

Drodzy Czytelnicy i Czytelniczki,
 
uprzejmie informujemy, że nadszedł czas długo wyczekiwanych wakacji. Większość dzieci odebrała już świadectwa, dorośli zaplanowali wyjazdy. Wreszcie jest czas na lektury nieobowiązkowe. Korzystając z tej sytuacji – przypominamy, że nasze filie biblioteczne w okresie letnim są otwarte w skróconych godzinach. Nasi pracownicy również wybierają się na urlopy.
 
Godziny otwarcia filii WiMBP w Gdańsku od 1 lipca do 31 sierpnia:
  Data wydarzenia: 
  31.08.2022
  Udostępnij:
  Więcej

  Jak weryfikować informacje?

  Biblioteka to źródło informacji. Naszym zadaniem jest gromadzenie oraz udostępnianie zasobów informacyjnych w postaci tradycyjnej czy elektronicznej. Nieustannie staramy się, by Biblioteka była miejscem dostępnym dla wszystkich. Niwelujemy różne przeszkody, by każdy miał równy dostęp do informacji. W tym trudnym czasie zależy nam, aby pomóc Wam odnaleźć się w szumie informacyjnym.

  Oto lista rad, które zostały stworzone dla naszych Czytelników i Czytelniczek przy współpracy z Instytutem Dyskursu i Dialogu.

  Data wydarzenia: 
  31.03.2022
  Udostępnij:
  Więcej

  Zmiana terminów wydawania kodów w Bibliotece

  Od marca darmowe kody dostępu do usługi Legimi będzie można otrzymać w Bibliotece w dwóch, a nie tak, jak dotychczas w trzech terminach. Zaznaczamy, że liczba kodów pozostaje bez zmian.

  Darmowe dostępy do ebooków i audiobooków będzie można otrzymać drugiego oraz piętnastego dnia miesiąca w godzinach otwarcia Biblioteki. Gdy termin wypadnie w niedzielę lub święto, kody będzie można odebrać w najbliższy dzień roboczy. 

  Zajrzyj do nowego regulaminu.

  Data wydarzenia: 
  31.03.2022
  Udostępnij:
  Więcej

  Nasze książkomaty – nowa usługa w Bibliotece

  Książkomaty zdobywają rynek biblioteczny dzięki szybkiej i wygodnej obsłudze. Dają czytelnikom możliwość bezpiecznego i komfortowego korzystania z oferty bibliotecznej. W czasie pandemii to doskonałe rozwiązanie dla czytelników, którzy w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo unikają miejsc publicznych. Książkomat jest też idealnym rozwiązaniem dla osób zabieganych i zapracowanych, którym brakuje czasu na wizytę w bibliotece i nie mają możliwości skorzystania z wypożyczalni stacjonarnej w godzinach jej otwarcia.

  Data wydarzenia: 
  27.02.2022
  Udostępnij:
  Więcej

  Zmiana lokalizacji Filii nr 33

  Szanowni Państwo,
   
  w związku ze zmianą lokalizacji Filii nr 33 i przeniesieniem zbiorów do nowej siedziby w Ratuszu Oruńskim przy ul Gościnnej 1, uprzejmie informujemy, że od 20 grudnia br. placówka zostaje zamknięta do odwołania.
   
  Otwarcie w nowym miejscu zaplanowano na początek lutego 2022 r.
   
  Data wydarzenia: 
  06.02.2022
  Udostępnij:
  Więcej

  Książka do domu. Jeszcze bliżej mieszkańców

  Na żółtym tle napisy: Książka do domu. Nowa usługa w naszej bibliotece. Od 2 sierpnia 2021r. Na grafice znajduja sie także ikonki przedstawiające: słuchawkę telefonu, otwartą książkę, samochów i dom.

  Prawie 700 tysięcy książek dostępnych w filiach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie jeszcze bliżej mieszkańców Gdańska. A to za sprawą bezpłatnej usługi „Książka do domu”.

  Data wydarzenia: 
  31.12.2021
  Udostępnij:
  Więcej

  Karta biblioteczna zawsze przy Tobie!

  Napis: Metropolitalna Karta do Kultury w Twoim telefonie. Obok zdjęcie telefonu na tle regałów. Na wyświetlaczu kod kreskowy i napis "Twój numer karty"

  Jak skorzystać z elektronicznej wersji Metropolitalnej Karty do Kultury?

  Wystarczy, że macie aktywne konto i zalogujecie się do naszego katalogu online i… już!

  Data wydarzenia: 
  29.07.2021
  Udostępnij:
  Więcej

  Biblioteka Manhattan zamknięta

  Zapraszamy do odwiedzenia innych bibliotek, które znajdują się w pobliżu:
  Biblioteka Kolonia (ul. Manifestu Połanieckiego 32-34)
  Biblioteka pod Kotem i Myszą (ul. Lelewela 21/22)
  Biblioteka na Strzyży (ul. Chopina 40)
  Data wydarzenia: 
  14.03.2021
  Udostępnij:
  Więcej

  Biblioteka Morenowa wkroczyła w XXI wiek

  Biblioteka_Morenowa_otwarcie_7.12 (25).JPG

  Po prawie pięciu miesiącach remontu, 8 grudnia o godzinie 11 otwarta zostanie Biblioteka Morenowa w Gdańsku. Pięcioosobowy zespół na czele z Joanną Wachowicz, kierowniczką placówki przyznaje, że już nie może się doczekać odwiedzin Czytelników.

  Mikołajkowy prezent

  Data wydarzenia: 
  14.12.2020
  Udostępnij:
  Więcej

  Strony

  Subskrybuj RSS - Komunikat