Elżbieta i Groszek Stanilewicz, inicjatorki powstania grupy „Łowcy Słów”. Wieloletnie słuchaczki i propagatorki ożywiania zapomnianej sztuki opowiadania. Miłośniczki baśni i ciekawych historii przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Bywamy w Domach Kultury, szkołach, bibliotekach. Wchodzimy na sceny teatralne i kawiarniane – jesteśmy tam, gdzie zmęczeni masową kulturą słuchacze czekają na czar bezpośredniego kontaktu z żywym słowem, tradycją znaną i cenioną od pokoleń – opowiadaniem.
Bo sztuka opowiadania to jedna z najstarszych, przypisanych człowiekowi zdolności. Wskrzeszając baśnie, legendy, przypowieści z całego świata, zapraszamy w egzotyczne podróże ze słowem – jedynym od pradziejów przekaźnikiem uniwersalnych prawd.
Groszek Stanilewicz – romanistyka na UŁ; warsztaty dramy I i II stopnia; kurs Pomocy Socjoterapeutycznej Dzieciom Rodzin z Problemami Alkoholowymi 2010r; Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna na GWSH (2013r.); warsztaty słowa żywego u Jihad Darwiche (Francja); wolontariat przy Fundacji Dr Clown i PSOUU; członek zespołu muzycznego REMONT POMP; gdański wolontariusz roku 2014r. Od 2009r. prowadzi lekcje francuskiego w Przedszkolu Kota Edwarda.
Laureatka francuskojęzycznych konkursów literackich organizowanych przez KUL (2001, 2002). W tym okresie został napisany HUMANUS – pierwsza baśń, która doczekała się publikacji (2012 r.). Podczas pobytu na Węgrzech w 2009r. powstał UMEME CHANGA, który z kolei na publikację czekał do 2015 r. Od 2010 roku, jako ½ grupy Łowcy Słów, zajęła się krzewieniem sztuki opowiadania.
Elżbieta Stanilewicz – mgr farmacji, kosmetyczka (makijaż artystyczny dla dzieci od 1989 r.); wykładowca zawodowy w technicznych i wyższych szkołach kosmetycznych. Wieloletnia praca ze szkolnym kółkiem teatralnym w Łodzi i we Francji; warsztaty opowiadaczy Toruń 2010 r., Francja 2011 r. Wielokrotne prowadzenie warsztatów słowno-artystycznych dla dzieci (Muzeum Etnograficzne, NCK, biblioteki, Muzeum Archeologiczne, Centrum Kota Edwarda); współpraca z osobami niepełnosprawnymi Gdańsk, Zylina