Jesteś tutaj

Projekcje

Viva Oliva! - święto dzielnicy

Już w najbliższą sobotę bierzemy udział w święcie dzielnicy Oliwa: Viva Oliva. Będziecie mogli spotkać nas na stoisku nr 25.

Szykujemy dla Was kącik czytelniczy z leżakami i dobrą lekturą. Dzieci zaprosimy do stolika malarskiego, aby popuściły wodze fantazji i stworzyły własną wersję psa na okładkę „Tality” Pawła Huellego. Będziemy również prowadzić sprzedaż wydawanych przez nas książek oraz tak lubianych przez Was gadżetów — toreb i kubków.

Data wydarzenia: 
11.06.2022
Udostępnij:
Więcej

Filmowe wspomnienie Macieja Kosycarza

Tylko na urlop nie zabierał torby z aparatami

Filmowe wspomnienie Macieja Kosycarza, wybitnego gdańszczanina, który zmarł 26 marca 2020 roku. Minęło siedem miesięcy, a ciągle wielu z nas wypatruje go na ulicach miasta. Jego charakterystycznej czupryny i aparatu fotograficznego.

Data wydarzenia: 
22.11.2020
Udostępnij:
Więcej

Skandynawia - Parki narodowe i rezerwaty przyrody

        W 2017 roku ukazało się drugie wydanie jedynego polskiego przewodnika po szlakach turystycznych w najpiękniejszych parkach narodowych i rezerwatach przyrody Skandynawii. Coraz więcej osób odwiedza Skandynawię, aby wędrować w otoczeniu dzikiej przyrody, której w Europie jest coraz mniej. Do tego bardzo pomocny będzie przewodnik opisujący wybrane, najbardziej atrakcyjne rejony Skandynawii.

Data wydarzenia: 
27.06.2022
Udostępnij:
Więcej

Charytatywna Noc Filmowa - ODWOŁANE

 

 

Pokaz filmowy odwołany!

 

 

 

Studencki Zespół Organizacji Eventów UG, Akademickie Centrum Kultury UG ALTERNATOR zapraszają na "Charytatywną Noc Filmową", która odbędzie się w Bibliotece Żabianka 13 maja w godzinach 19.30 -24.00 w szczytnym celu pomocy osobom z Ukrainy. W planie pokaz dwóch filmów: "Co robimy w ukryciu" i "Zdychaj, tatulku!". Darmowe wejściówki będzie można odebrać przez ekobilet.

 

Data wydarzenia: 
13.05.2022
Udostępnij:
Więcej

Piękno Gdańska, Gdyni i Sopotu w obiektywie

Marcin Wilga - propagator oraz popularyzator ekologii. Autor wielu artykułów i filmików o tematyce przyrodniczej i społecznej.

Roman Boszke - oficer marynarki handlowej z wieloletnim stażem na morzu. Fotografia stała się jego pasjąi wyciszeniem.

Data wydarzenia: 
12.04.2022
Udostępnij:
Więcej

Madhuban – Ląd Joginów

Zapraszamy do wirtualnej i wewnętrznej podróży do Madhubanu, cudownego lądu, który łączy w sobie magię starożytnej jogi

i dobroczynność nowoczesnych rozwiązań.

W północno-zachodnich Indiach, w łańcuchu gór Aravali, na górze zwanej Abu znajduje się miejsce wielkiej siły i czystości. W tym miejscu, w siedzibie Uniwersytetu Brahma Kumaris, nauczana i praktykowana jest głęboka wiedza radża jogi.

Data wydarzenia: 
08.04.2022
Udostępnij:
Więcej

Kryzys tożsamości

Kryzys zawsze jest połączony z brakiem. Aby nastąpił kryzys, musi najpierw nastąpić brak. Czy mówimy o kryzysie gospodarczym, czy o kryzysie wiary, czy o kryzysie rodziny, czy też o kryzysie tożsamości, we wszystkich tych przypadkach, powodem jest jakiś brak.

Czego więc brakuje?

Data wydarzenia: 
10.02.2022
Udostępnij:
Więcej

Bliskie spacery, dalekie podróże

Zapraszamy na spotkanie autorskie z gdańskimi poetkami Grażyną Brylską oraz Mirą Kieniewicz-Kopcińską.

Wieczór poetycki będzie promocją najnowszych tomików autorek.

Spotkanie poprowadzi Ewa Banasiak.

 

Data wydarzenia: 
25.11.2021
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - Projekcje