Jesteś tutaj

Projekcje

Projekcja filmu "Obrońcy Poczty"

1 września 1939 roku kilkudziesięciu pocztowców broni gmachu Poczty Polskiej – skrawka polskości w Wolnym Mieście Gdańsku. Emocjonujący dokumentalno-animowany film w unikatowy sposób przedstawia historię i losy Obrońców Poczty. Są w nim zawarte archiwalne wywiady z czwórką pocztowców, którym udało się przeżyć, kroniki niemieckie, zdjęcia ożywione techniką 3D, wywiady z dziećmi pocztowców oraz współczesne animacje.

Na projekcję zapraszamy do Filii Gdańskiej 6 października 2022 r. (czwartek) o godz. 17:00.

 

Data wydarzenia: 
06.10.2022
Udostępnij:
Więcej

Biblioteka Movie

W zaledwie kilka miesięcy od światowej premiery „Drive My Car” stał się już filmowym fenomenem, który podbija świat. Trzy nagrody na Festiwalu w Cannes, w tym za najlepszy scenariusz, Złoty Glob dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, niemal pewny Oscar dla najlepszego filmu międzynarodowego oraz nominacja w głównej kategorii – to tylko kilka z wielu laurów, jakie ten poruszający, misterny dramat zdobył do tej pory.

Data wydarzenia: 
30.09.2022
Udostępnij:
Więcej

Viva Oliva! - święto dzielnicy

Już w najbliższą sobotę bierzemy udział w święcie dzielnicy Oliwa: Viva Oliva. Będziecie mogli spotkać nas na stoisku nr 25.

Szykujemy dla Was kącik czytelniczy z leżakami i dobrą lekturą. Dzieci zaprosimy do stolika malarskiego, aby popuściły wodze fantazji i stworzyły własną wersję psa na okładkę „Tality” Pawła Huellego. Będziemy również prowadzić sprzedaż wydawanych przez nas książek oraz tak lubianych przez Was gadżetów — toreb i kubków.

Data wydarzenia: 
11.06.2022
Udostępnij:
Więcej

Filmowe wspomnienie Macieja Kosycarza

Tylko na urlop nie zabierał torby z aparatami

Filmowe wspomnienie Macieja Kosycarza, wybitnego gdańszczanina, który zmarł 26 marca 2020 roku. Minęło siedem miesięcy, a ciągle wielu z nas wypatruje go na ulicach miasta. Jego charakterystycznej czupryny i aparatu fotograficznego.

Data wydarzenia: 
22.11.2020
Udostępnij:
Więcej

Biblioteka Movie

Serdecznie zapraszamy na projekcję filmu „Gdzie jest Anne Frank” w reżyserii Ariego Folmana, która odbędzie się 28 października 2022 roku (piątek) o godzinie 18:00 w Bibliotece pod Żółwiem.

Data wydarzenia: 
28.10.2022
Udostępnij:
Więcej

10 dni na Nordkapp

Nordkapp - Przylądek Północny. Kiedyś cel podróży największych śmiałków, na który obecnie można dojechać kamperem. Ile dzikości pozostało dziś w ostatniej dziczy Europy?

Prezentacja przedstawiająca wyprawę motocyklową na północ widzaną oczami studenta Skandynawistyki

Data wydarzenia: 
27.09.2022
Udostępnij:
Więcej

"Myśli niesforne o poranku" - Wieczór poetycki Marcina S. Wilgi

Czasami wystarczy nieco zwolnić tempo życia, przystanąć, popatrzyć i posłuchać… I wówczas szum liści na wietrze, delikatne szemranie leśnego strumyka, brzęczenie owadów czy też ptasie trele pozwolą nam na wyciszenie się – wkroczymy wtedy w ŚWIAT POEZJI. Rzeczy zwykłe, często wręcz trywialne nabiorą wówczas specyficznych barw, zachwycimy się kwitnącą florą, gamą kolorów prezentowanych przez motyle, a nawet zielenią drzew i krzewów.

Data wydarzenia: 
22.09.2022
Udostępnij:
Więcej

Islandia rowerem

"Zapraszam na prezentację z sześciotygodniowej, samotnej, rowerowej podróży po Islandii. Zobaczymy popularne atrakcje turystyczne, takie jak wodospady, gorące źródła, gejzer czy most między amerykańską i europejską płytą tektoniczną. Odwiedzimy również niezamieszkałe wnętrze wyspy z górskimi, nieutwardzonymi drogami, gdzie rzeki spływające z lodowców trzeba przekroczyć w bród".

 

Paweł Garski

Data wydarzenia: 
20.09.2022
Udostępnij:
Więcej

Jak piękne są wspomnienia… Stara Oliwa na fotografiach przedwojennych i współczesnych

Współczesna technika pozwala na cyfrowe zdjęcia fotograficzne. Można je oglądać na komputerowym monitorze, ale także na ekranie współczesnego telewizora. Co więcej – owe zdjęcia można animować, tzn. przesuwać w poziomie i pionie, obracać, przybliżać lub oddalać. Do zdjęć można pododawać napisy i zilustrować je stosowną muzyką. Powstają w ten sposób filmiki, zastępujące tradycyjne albumy fotograficzne.

Data wydarzenia: 
27.09.2022
Udostępnij:
Więcej

Żabianka i Trójmiasto. Cztery pory roku

"Na moich prezentacjach pokazałem już wiele miast europejskich i polskich. Czas więc pokazać Trójmiasto i Żabiankę. Zobaczymy jak budowała się Żabianka i jak wyglądają te same miejsca dzisiaj, co można zobaczyć z okna. W Trójmieście jest wiele ciekawych miejsc, na które na co dzień nie zwracamy uwagi. Warto czasem zatrzymać się i obserwować przyrodę, której na szczęście mamy dużo wokół siebie. Chciałbym pokazać spacer wzdłuż plaży o różnych porach roku, także w czasie wielkich sztormów.

Data wydarzenia: 
09.09.2022
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - Projekcje