Dla kogo
Dla dzieci i dorosłych
Gdzie
Online i na żywo
Kiedy
2023
Koszt udziału
Bezpłatnie
Numer telefonu
58 301 38 18
Adres email
Pokaż adres
Kilka słów o projekcie

Porozmawiajmy o książkach!

W bibliotekach publicznych w Gdańsku i na terenie województwa pomorskiego działają Dyskusyjne Kluby Książki. Klubowicze spotykają się już w 100 klubach, z których 13 znajduje się w filiach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

DKK zaczęły swoją działalność w ramach ogólnopolskiego, wieloletniego programu Instytutu Książki „Tu czytamy”, promującego czytelnictwo. W 2014 roku projekt został wpisany w Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2014-2020 Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dyskusyjne Kluby Książki to grupy czytelnicze skupiające ludzi w różnym wieku, którzy lubią czytać i spotykają się, aby porozmawiać o książkach. W Wielkiej Brytanii Kluby Książki działają od 1926 roku, w Polsce pierwsze grupy zostały założone kilkanaście lat temu, dzięki współpracy Instytutu Książki i British Council.

Spotkania klubów nie mają ściśle określonej formy, są otwarte dla wszystkich i każdy jest tu mile widziany. Mogą być prowadzone przez moderatora lub klubowicza. Moderator nie musi znać się na literaturze, a klubowicze nie muszą prowadzić poważnych dyskusji. Mogą się świetnie bawić, bo spotkania mają być okazją do zabawy i poznania nowych ludzi, sposobem spędzania czasu wolnego, a także poznania nowych autorów i książek. Kluby DKK to także okazja do rozmowy z ulubionym pisarzem podczas spotkań autorskich. W ramach projektu organizowane są także wykłady oraz warsztaty.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego”.