Zakochani w książkach

Dowiedz się więcej
Dla kogo
Dla dzieci i dorosłych
Gdzie
Online i na żywo
Kiedy
2020 - 2022
Koszt udziału
Bezpłatnie
Numer telefonu
58 301 48 11
Adres email
Pokaż adres
Kilka słów o projekcie

O projekcie Dyskusyjne Kluby Książki

Porozmawiajmy o książkach!

W bibliotekach publicznych w Gdańsku i na terenie województwa pomorskiego działają Dyskusyjne Kluby Książki. Klubowicze spotykają się już w 101 klubach, z których 14 znajduje się w filiach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

DKK zaczęły swoją działalność w ramach ogólnopolskiego, wieloletniego programu Instytutu Książki „Tu czytamy”, promującego czytelnictwo. W 2014 roku projekt został wpisany w Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2014-2020 Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dyskusyjne Kluby Książki to grupy czytelnicze skupiające ludzi w różnym wieku, którzy lubią czytać i spotykają się, aby porozmawiać o książkach. W Wielkiej Brytanii Kluby Książki działają od 1926 roku, w Polsce pierwsze grupy zostały założone kilkanaście lat temu, dzięki współpracy Instytutu Książki i British Council.

Spotkania klubów nie mają ściśle określonej formy, są otwarte dla wszystkich i każdy jest tu mile widziany. Mogą być prowadzone przez moderatora lub klubowicza. Moderator nie musi znać się na literaturze, a klubowicze nie muszą prowadzić poważnych dyskusji. Mogą się świetnie bawić, bo spotkania mają być okazją do zabawy i poznania nowych ludzi, sposobem spędzania czasu wolnego, a także poznania nowych autorów i książek. Kluby DKK to także okazja do rozmowy z ulubionym pisarzem podczas spotkań autorskich. W ramach projektu organizowane są także wykłady oraz warsztaty.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

DKK

DKK
26.01.2023 17:00

„Czy byłabym szczęśliwsza, mając inne życie?”

Serdecznie zapraszamy na dyskusję poświęconą „Latom” Annie Ernaux, która odbędzie się 26 stycznia 2023 roku (czwartek) o godz. 17:00 w Bibliotece pod Żółwiem.Annie Ernaux to bez wątpienia jedna z najważniejszych współczesnych pisarek francuskich, a jej autobiog...

Harmonogram wydarzeń projektu

Wszystkie wydarzenia
Dzień Godzina Miejsce Temat
09/06/2022 10:00 Wejherowo Spotkanie Dyskusyjnych Klubów Książki

Wydarzenie

DKK
09.06.2022

Spotkanie Dyskusyjnych Klubów Książki

Spotkanie Dyskusyjnych Klubów Książki z województwa pomorskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie9 czerwca 2022 roku odbyło się spotkanie Dyskusyjnych Klubów Książki z województwa pomorskiego. Ugościła nas Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Majkowskiego ...