Jesteś tutaj

Biblioteka Oliwska

Spotkanie autorskie z Ewą Formellą

Autorka o sobie:

Jestem zodiakalną Wagą, urodzoną w 1961 roku na Górnym Śląsku, w Chorzowie. Od ponad 40 lat mieszkam w Trójmieście.

Z wykształcenia jestem technikiem administracji oraz opiekunem medycznym. Ponad 20 lat pracowałam w jednym z gdyńskich przedszkoli na stanowisku administracyjnym, obecnie zajmuję się opieką osób starszych i niepełnosprawnych.

Data wydarzenia: 
07.12.2021
Udostępnij:
Więcej

Spektakl w wykonaniu Stanisława Górki pt. „ONE & MY!”

Zapraszamy na znakomitą farsę z o relacjach męsko-damskich, skrzącą się angielskim humorem pt. ONE & MY!  (ONE czyli Wy, drogie, nieocenione kobiety i MY, czyli my, niedocenieni mężczyźni). Aktor Stanisław Górka jako Profesor, wybitny ekspert w tej dziedzinie – z temperamentem i swadą prezentuje wykłady na temat najważniejszych różnic pomiędzy obu płciami. Każdy z nich ilustrują znakomite szlagiery o miłości („Nie rzucaj mnie Madame”, „Kochać, jak to łatwo powiedzieć” i in.).

Data wydarzenia: 
22.10.2021
Udostępnij:
Więcej

„Przyrodopisanie po polsku”

Wyciąć wszystkie drzewa i krzewy, a resztki trawy przykryć kostką Bauma – czy to uniwersalny przepis na rewitalizację polskich miast? Jak to się stało, że z rynków i placów zaczęła znikać zieleń? Czy w obliczu postępujących zmian klimatycznych powinniśmy godzić się na zamienianie naszej przestrzeni do życia w betonową pustynię?

Data wydarzenia: 
15.10.2021
Udostępnij:
Więcej

Jesteśmy na wczasach… Historia PRL-owskich domów wczasowych

Kompot w kubkach z błękitnym napisem „FWP” serwowany na stołówce podczas obiadu. Telewizor w świetlicy. Skromne tapczany w małych pokojach. Tłum wczasowiczów udający się na zorganizowaną wycieczkę. Turnus w jednym z setek domów wczasowych o nazwach, które dziś brzmią jak wspomnienie odległej epoki: „Thorez”, „Włókniarz”, „Gwarek”.

Data wydarzenia: 
07.10.2021
Udostępnij:
Więcej

„Przyrodopisanie po polsku”

W czasach, gdy z powierzchni naszej planety znikają bezpowrotnie kolejne gatunki zwierząt, dyskusja o przyszłości myślistwa wydaje się nieunikniona. Czy argument o wielowiekowej tradycji polowań da się jeszcze dziś obronić? Czy rzeczywiście myśliwi przyczyniają się do utrzymywania równowagi w przyrodzie i rozsądnego regulowania populacji dzikich zwierząt? A może to jedynie slogany, pod którymi kryje się destrukcja ekosystemu, patriarchalne pragnienie sprawowania kontroli nad światem i… świetnie prosperujący biznes?

Data wydarzenia: 
10.09.2021
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie autorskie z Anną Rozenberg („Maski pośmiertne”)

Anna Rozenberg – częstochowianka, mieszkająca od 2011r. w Wielkiej Brytanii, która zainspirowała ją kryminalnie; czterokrotna laureatka konkursu na opowiadanie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Zadebiutowała bajką terapeutyczną dla dzieci na łamach częstochowskiego tygodnika 7Dni. Autorka świetnie przyjętych opowiadań w antologiach Czas zbrodni oraz Nikomu się nie śniło. W marcu 2021r.

Data wydarzenia: 
04.08.2021
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie z Michałem Ślubowskim

Michał Ślubowski (ur. 1992) Absolwent Wydziału Historycznego UG, przewodnik po Górze Gradowej i Oliwie. Twórca strony Gedanarium, poświęconej historii Gdańska i życiu jego mieszkańców. Otrzymał Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska (2019), współpracuje z wieloma instytucjami kultury w mieście. Autor książki Czarownice, mieszczki, pokutnice. Gdańskie szkice herstoryczne (wyd. Marpress)

Data wydarzenia: 
17.06.2021
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - Biblioteka Oliwska