Czytanie na dywanie
Zajęcia są bezpłatne i będą trwały godzinę (albo trochę dłużej).
Terminy zajęć:
31 maja
7 czerwca
Do zobaczenia: )
Zajęcia są bezpłatne i będą trwały godzinę (albo trochę dłużej).
Terminy zajęć:
31 maja
7 czerwca
Do zobaczenia: )
Autor powieści kryminalnych retro z prokuratorem Adamem Karskim, dziękując za wspaniałą atmosferę, zaprasza do zabawy sześć miast, które jesienią 2021 odwiedził podczas spotkań autorskich. Wśród nich znalazł się również Gdańsk.
Autorka o sobie:
Jestem zodiakalną Wagą, urodzoną w 1961 roku na Górnym Śląsku, w Chorzowie. Od ponad 40 lat mieszkam w Trójmieście.
Z wykształcenia jestem technikiem administracji oraz opiekunem medycznym. Ponad 20 lat pracowałam w jednym z gdyńskich przedszkoli na stanowisku administracyjnym, obecnie zajmuję się opieką osób starszych i niepełnosprawnych.
Kim jest Prulla?
https://pl-pl.facebook.com/people/Prulla/100057898224054/
Zapisy na warsztaty: anna_michno@wbpg.org.pl
Spotkanie jest finansowane ze środków Rady Dzielnicy Oliwa.
Zapraszamy na znakomitą farsę z o relacjach męsko-damskich, skrzącą się angielskim humorem pt. ONE & MY! (ONE czyli Wy, drogie, nieocenione kobiety i MY, czyli my, niedocenieni mężczyźni). Aktor Stanisław Górka jako Profesor, wybitny ekspert w tej dziedzinie – z temperamentem i swadą prezentuje wykłady na temat najważniejszych różnic pomiędzy obu płciami. Każdy z nich ilustrują znakomite szlagiery o miłości („Nie rzucaj mnie Madame”, „Kochać, jak to łatwo powiedzieć” i in.).
Wyciąć wszystkie drzewa i krzewy, a resztki trawy przykryć kostką Bauma – czy to uniwersalny przepis na rewitalizację polskich miast? Jak to się stało, że z rynków i placów zaczęła znikać zieleń? Czy w obliczu postępujących zmian klimatycznych powinniśmy godzić się na zamienianie naszej przestrzeni do życia w betonową pustynię?
Kompot w kubkach z błękitnym napisem „FWP” serwowany na stołówce podczas obiadu. Telewizor w świetlicy. Skromne tapczany w małych pokojach. Tłum wczasowiczów udający się na zorganizowaną wycieczkę. Turnus w jednym z setek domów wczasowych o nazwach, które dziś brzmią jak wspomnienie odległej epoki: „Thorez”, „Włókniarz”, „Gwarek”.
W czasach, gdy z powierzchni naszej planety znikają bezpowrotnie kolejne gatunki zwierząt, dyskusja o przyszłości myślistwa wydaje się nieunikniona. Czy argument o wielowiekowej tradycji polowań da się jeszcze dziś obronić? Czy rzeczywiście myśliwi przyczyniają się do utrzymywania równowagi w przyrodzie i rozsądnego regulowania populacji dzikich zwierząt? A może to jedynie slogany, pod którymi kryje się destrukcja ekosystemu, patriarchalne pragnienie sprawowania kontroli nad światem i… świetnie prosperujący biznes?
Anna Rozenberg – częstochowianka, mieszkająca od 2011r. w Wielkiej Brytanii, która zainspirowała ją kryminalnie; czterokrotna laureatka konkursu na opowiadanie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Zadebiutowała bajką terapeutyczną dla dzieci na łamach częstochowskiego tygodnika 7Dni. Autorka świetnie przyjętych opowiadań w antologiach Czas zbrodni oraz Nikomu się nie śniło. W marcu 2021r.
Coś dla fanów kryminałów i horrorów osadzonych w zimowym krajobrazie: