Jesteś tutaj

Biblioteka Oliwska

Akcja ilustracja! Warsztaty plastyczne z Piotrem Sochą

 Piotr Socha urodził się w Warszawie w 1966 roku. Choć w 1992 roku skończył studia na Wydziale Grafiki stołecznej Akademii Sztuk Pięknych, broniąc dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Ilustracji Książkowej u profesora Janusza Stannego, to na ładnych parę lat dał się porwać prawdziwemu tsunami grafiki użytkowej na usługach pączkującego w polskich warunkach kapitalizmu. W pierwszej połowie lat 90. ubiegłego wieku powstawały więc projekty identyfikacji wizualnej, logotypów, reklam, rozmaitych broszur i innych druków.

Data wydarzenia: 
17.12.2022
Udostępnij:
Więcej

Czytanie na dywanie

Zajęcia są bezpłatne i będą trwały godzinę (albo trochę dłużej).

Terminy zajęć:

7 czerwca

Do zobaczenia: )

Data wydarzenia: 
07.06.2022
Udostępnij:
Więcej

Świąteczna zabawa z Grzegorzem Skorupskim

Autor powieści kryminalnych retro z prokuratorem Adamem Karskim, dziękując za wspaniałą atmosferę, zaprasza do zabawy sześć miast, które jesienią 2021 odwiedził podczas spotkań autorskich. Wśród nich znalazł się również Gdańsk.

Data wydarzenia: 
17.12.2021
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie autorskie z Ewą Formellą

Autorka o sobie:

Jestem zodiakalną Wagą, urodzoną w 1961 roku na Górnym Śląsku, w Chorzowie. Od ponad 40 lat mieszkam w Trójmieście.

Z wykształcenia jestem technikiem administracji oraz opiekunem medycznym. Ponad 20 lat pracowałam w jednym z gdyńskich przedszkoli na stanowisku administracyjnym, obecnie zajmuję się opieką osób starszych i niepełnosprawnych.

Data wydarzenia: 
07.12.2021
Udostępnij:
Więcej

Spektakl w wykonaniu Stanisława Górki pt. „ONE & MY!”

Zapraszamy na znakomitą farsę z o relacjach męsko-damskich, skrzącą się angielskim humorem pt. ONE & MY!  (ONE czyli Wy, drogie, nieocenione kobiety i MY, czyli my, niedocenieni mężczyźni). Aktor Stanisław Górka jako Profesor, wybitny ekspert w tej dziedzinie – z temperamentem i swadą prezentuje wykłady na temat najważniejszych różnic pomiędzy obu płciami. Każdy z nich ilustrują znakomite szlagiery o miłości („Nie rzucaj mnie Madame”, „Kochać, jak to łatwo powiedzieć” i in.).

Data wydarzenia: 
22.10.2021
Udostępnij:
Więcej

„Przyrodopisanie po polsku”

Wyciąć wszystkie drzewa i krzewy, a resztki trawy przykryć kostką Bauma – czy to uniwersalny przepis na rewitalizację polskich miast? Jak to się stało, że z rynków i placów zaczęła znikać zieleń? Czy w obliczu postępujących zmian klimatycznych powinniśmy godzić się na zamienianie naszej przestrzeni do życia w betonową pustynię?

Data wydarzenia: 
15.10.2021
Udostępnij:
Więcej

Jesteśmy na wczasach… Historia PRL-owskich domów wczasowych

Kompot w kubkach z błękitnym napisem „FWP” serwowany na stołówce podczas obiadu. Telewizor w świetlicy. Skromne tapczany w małych pokojach. Tłum wczasowiczów udający się na zorganizowaną wycieczkę. Turnus w jednym z setek domów wczasowych o nazwach, które dziś brzmią jak wspomnienie odległej epoki: „Thorez”, „Włókniarz”, „Gwarek”.

Data wydarzenia: 
07.10.2021
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - Biblioteka Oliwska