Jesteś tutaj

ceramika

Ab ovo. Wystawa ceramiki Mai Gasperowicz

Ab Ovo1.jpgMaja Gasperowicz ukończyła studia na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obroniła dyplom w pracowni prof. Stanisława Radwańskiego. Od kilku lat jest związana z Gdańskim Archipelagiem Kultury i Pracownią Artystyczną Sztuka Odnowa, gdzie prowadzi warsztaty ceramiczne. Wykonuje realizacje z ceramiki, betonu, metalu. Projektuje i wytwarza biżuterię autorską.

Wystawę będzie można oglądać przez miesiąc, do 15 marca.

Data wydarzenia: 
06.02.2017
Udostępnij:
Więcej

Wystawa prac malarskich Urszuli Jagodzińskiej pt.: „Tak widzę... Tak czuję... Tak maluję”

Prace plastyczne (malarstwo, ceramika) Urszuli Jagodzińskiej prezentowane były na osiemnastu wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Autorka bawi się formą, kolorem i techniką. W swojej twórczości wykorzystuje ciekawe elementy architektury i pejzażu, martwą naturę i abstrakcje, które są jej subiektywnym spojrzeniem na rzeczywistość.

Uczestniczyła w wielu projektach, prowadząc warsztaty plastyczne. Od 2014 roku pełni funkcję wiceprezesa Nadbałtyckiego Stowarzyszenia Plastyków im. M. Mokwy w Gdańsku.

Data wydarzenia: 
10.05.2018
Udostępnij:
Więcej

Ceramika w bibliotece

Kilka słow od samej autorki:

"Od zawsze wzruszało mnie piękno wyrobów ceramicznych. Zawsze zachwycałam się widokiem pracującego garncarza, z dłoni którego wyłaniało się kształtne naczynie... Dlaczego nie spróbować? To geneza mojej pasji, umiejętności i marzenia, które się spełnia.

Serdecznie zapraszam Państwa na wystawę moich prac w Bibliotece Kokoszki".

Data wydarzenia: 
12.05.2015
Udostępnij:
Więcej
Subskrybuj RSS - ceramika