Jesteś tutaj

DKK

Cornerowy Klub Książki - pierwsze spotkanie

Serdecznie zapraszamy na spotkanie inaugurujące Cornerowy Klub Książki - serię spotkań, podczas których będziemy omawiać i dyskutować o książkach najbardziej interesujących współczesnych osób autorskich rodem z USA. Zapraszamy wszystkie osoby, które przeczytały "Wspaniali jesteśmy tylko przez chwilę" Oceana Vuonga i aż palą się do rozmowy w kameralnym, nieoceniającym gronie!

Cornerowy Klub Książki powstaje w ramach współpracy między American Corner Gdańsk i Grupą SABAT.

Data wydarzenia: 
26.05.2022
Udostępnij:
Więcej

DKK Yoko Ogawa - Ukochane równanie profesora

Jak przystało na wybitnego matematyka, Profesor ma swoje dziwactwa. Pewnego dnia w progu jego domu pojawia się nowa gosposia z synem, od tej pory nazywanym pieszczotliwie Pierwiastkiem. Wspólne życie pokaże, że znacznie łatwiej napisać skomplikowane równanie niż ułożyć relacje z drugim człowiekiem. Językiem, który pozwoli im zbudować namiastkę rodziny, stają się matematyka i baseball. Ale swoją relację będą musieli odbudowywać co osiemdziesiąt minut…

Data wydarzenia: 
18.05.2022
Udostępnij:
Więcej

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych zaprasza...

"Dwudziestego trzeciego grudnia 1971 roku rodzina Hildebrandtów staje na rozdrożu. Ojciec rodziny, Russ, pełniący funkcję młodszego pastora w podmiejskim kościele w Chicago, lada moment wyrwie się z nieszczęśliwego, jego zdaniem, małżeństwa – chyba że pierwsza z tego związku wymknie się jego błyskotliwa i niezrównoważona żona Marion. Ich najstarsze dziecko, Clem, powraca z college’u przepełnione ideą moralnego absolutyzmu, poczyniwszy wcześniej kroki, które wstrząsną jego ojcem.

Data wydarzenia: 
16.05.2022
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie autorskie z Adamem Flammą

Adam Flamma - Groznawca i popularyzator wiedzy o branży gier wideo, wykładowca akademicki, doświadczony szkoleniowiec z zakresu wykorzystywania gier wideo w przestrzeni publicznej. Współzałożyciel studia Astrolabe Stories. Autor książek „Wiedźmin. Historia fenomenu” oraz "Akcja jest kobietą. Bohaterki popularnych gier wideo". Miłośnik fantastyki, audiobooków i spacerów.

Autorem zdjęcia Adama Flammy jest Michał Hawełka.


 

 

Data wydarzenia: 
12.05.2022
Udostępnij:
Więcej

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych zaprasza...

"Każdy został człowiekiem to pierwsza publikacja na temat tworzenia się świadomego klasowo pokolenia „okresu błędów i wypaczeń”, pokolenia, które mozolnie budowało od podstaw nowe powojenne państwo. To znakomity literacki przyczynek do toczącej się od lat dyskusji o chłopskim pochodzeniu w hierarchii społecznej. To także opowieść o pokoleniu naszych rodziców i dziadków, którzy jako pierwsza generacja w historii Polski zyskali szansę wyrwania się do lepszego świata."

Data wydarzenia: 
25.04.2022
Udostępnij:
Więcej

DKK Zrozumieć Chińczyków. Kulturowe kody społeczności

Jak struktura języka wpływa na sposób postrzegania rzeczywistości?

Czym jest mandat Niebios i jakie znaczenie ma on dla zrozumienia modelu sprawowania władzy w Chinach?

Jak tradycja religijna i filozoficzna rzutuje na moralną zasadę wzajemności i jak to wpływa na współczesne problemy z korupcją?

Czym jest „twarz” dla Chińczyków i dlaczego nie sposób tego pojąć nie odwołując się do konfucjanizmu?

Data wydarzenia: 
23.03.2022
Udostępnij:
Więcej

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych zaprasza...

Znajdziecie tutaj Wielką Brytanię, o jakiej jeszcze nie czytaliście. Od Newcastle do Cornwall, od narodzin wieku dwudziestego do nastolęctwa wieku dwudziestego pierwszego.
Oto dwanaście postaci i ich podróż przez życie. Każda z nich czegoś szuka – kogoś bliskiego, celu w życiu, przynależności, domu, kochanki, matki, utraconego ojca, czy choćby odrobiny nadziei.

Data wydarzenia: 
21.03.2022
Udostępnij:
Więcej

DKK Elizabeth Strout - Trwaj przy mnie

Jakże kuszące jest życie cudzym życiem, gdy własne jest banalne i porażająco nudne.
Subtelna powieść o ojcowskim poświęceniu, cichej utracie wiary i skaleczonej miłości.

Data wydarzenia: 
16.02.2022
Udostępnij:
Więcej

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych zaprasza...

a motto do tej książki mogłoby służyć hasło, które w latach dziewięćdziesiątych towarzyszyło kampanii reklamowej filmu Matrix. Miało ono postać pytania: czy kiedykolwiek wydawało ci się, że z tym światem jest coś nie tak? Domyślna odpowiedź jest oczywiście twierdząca.

Data wydarzenia: 
21.02.2022
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - DKK