Jesteś tutaj

DKK

DKK Olga Tokarczuk - Empuzjon

Najnowsza powieść Olgi Tokarczuk – pierwsza po otrzymaniu Literackiej Nagrody Nobla!

Najciekawsze pozostaje zawsze w cieniu, w tym, co niewidoczne.

Wrzesień 1913 roku, uzdrowisko Görbersdorf (dzisiejsze Sokołowsko na Dolnym Śląsku). Właśnie tutaj, u podnóża gór, od przeszło pół wieku działa jedno z pierwszych na świecie i słynne w całej Europie specjalistyczne sanatorium leczące choroby „piersiowe i gardlane”.

Data wydarzenia: 
21.09.2022
Udostępnij:
Więcej

DKK Jung Chang - Siostry z Szanghaju

Były raz w Chinach trzy siostry. Znajdowały się w epicentrum burzliwych zdarzeń XX wieku, a tłem ich życia były gwałtownie zmieniające się Chiny – od cesarstwa przez republikę po totalitarne supermocarstwo.

Pierwsza siostra, Madame Chiang Kai-shek, bardziej niż męża kochała władzę. Była tajną bronią nieokrzesanego generała, mistrzynią uroczych pogawędek z Rooseveltem i Churchillem.

Data wydarzenia: 
22.06.2022
Udostępnij:
Więcej

DKK dla dzieci i młodzieży

W tym miesiącu porozmawiamy o książce pt. ,,Małe Licho i tajemnica NIebożątka'' Marty Kisiel.

 

W pewnym starym, niesamowitym domu na uboczu, za wysokim ogrodzeniem, mieszka chłopiec imieniem Bożek, zwany też Niebożątkiem, który nigdy nie jest sam. Bo oprócz starej skrzyni ze skarbami i najfajniejszej mamy pod słońcem ma też najprawdziwszego anioła stróża... a pod jego łóżkiem mieszka potwór, który ciągle podkrada mu kapcie.

Data wydarzenia: 
23.06.2022
Udostępnij:
Więcej

Cornerowy Klub Książki - pierwsze spotkanie

Serdecznie zapraszamy na spotkanie inaugurujące Cornerowy Klub Książki - serię spotkań, podczas których będziemy omawiać i dyskutować o książkach najbardziej interesujących współczesnych osób autorskich rodem z USA. Zapraszamy wszystkie osoby, które przeczytały "Wspaniali jesteśmy tylko przez chwilę" Oceana Vuonga i aż palą się do rozmowy w kameralnym, nieoceniającym gronie!

Cornerowy Klub Książki powstaje w ramach współpracy między American Corner Gdańsk i Grupą SABAT.

Data wydarzenia: 
26.05.2022
Udostępnij:
Więcej

DKK Yoko Ogawa - Ukochane równanie profesora

Jak przystało na wybitnego matematyka, Profesor ma swoje dziwactwa. Pewnego dnia w progu jego domu pojawia się nowa gosposia z synem, od tej pory nazywanym pieszczotliwie Pierwiastkiem. Wspólne życie pokaże, że znacznie łatwiej napisać skomplikowane równanie niż ułożyć relacje z drugim człowiekiem. Językiem, który pozwoli im zbudować namiastkę rodziny, stają się matematyka i baseball. Ale swoją relację będą musieli odbudowywać co osiemdziesiąt minut…

Data wydarzenia: 
18.05.2022
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - DKK