Jesteś tutaj

ekologia

Do rzeczy o rzeczach - czyli świadomość konsumencka

Czym jest odpowiedzialność konsumencka w czasach "końca cywilizacji"? Czy rzeczy mają prawa? Odpady czy surowce? Czy recycling to rozwiązanie? Czy jest sens tworzyć nowe rzeczy?
Czym jest gospodarka obiegu zamkniętego, ecodesign, zrównoważony rozwój? Na te i inne pytania spróbujemy znaleźć odpowiedzi podczas spotkania z projektantem wzornictwa przemysłowego Mikołajem Żejmo.

Data wydarzenia: 
29.10.2019
Udostępnij:
Więcej

Dawne szlaki spacerowe w Lasach Oliwskich

Marcin Stanisław Wilga - "Borsuk" jest autorem oraz współautorem ponad 450 artykułów o tematyce przyrodniczej, głównie dotyczących ekologii i ochrony grzybów makroskopijnych Pomorza Gdańskiego. Przez 19 lat publikował pryrodnicze felietony na łamach miesięcznika "Pismo PG," wydawanego na PG, której jest absolwentem i od niedawna emerytowanym pracownikiem.
Data wydarzenia: 
08.06.2018
Udostępnij:
Więcej

Jak nie ulegać marnotrawstwu - życie według zasad "zero waste"

Zero waste, w dosłownym tłumaczeniu oznacza „brak śmieci” lub „brak marnowania”. To styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. Wielu ludziom życie bez produkowania śmieci wydaje się obecnie niemożliwe. 

Chodzenie z własną materiałową torbą i odmawianie plastikowej jednorazowej siateczki stało się symbolem stylu zero waste. Ale czy w tym nurcie chodzi tylko o to?

Data wydarzenia: 
16.11.2018
Udostępnij:
Więcej

Mniej znaczy więcej - warsztaty ekologiczne

Biblioteka Kokoszki we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzielnicy Kokoszki zaprasza na pierwsze spotkanie z zaplanowanego cyklu.

 

Warsztaty pt. Mniej znaczy więcej

Prowadzące przedstawią problem produkcji śmieci w gospodarstwach domowych, ze szczególnym uwzględnieniem plastików. Zaprezentowane zostaną statystki oraz formy instytucjonalne na rzecz ograniczania i recyklingu śmieci.

Data wydarzenia: 
20.11.2018
Udostępnij:
Więcej

Wprowadzenie do ekologii humanistycznej

Ekologia to słowo mające wiele znaczeń i niestety, często niektóre z nich są kojarzone bardziej jako „potoczne” lub dosłownie „nienaukowe”. W ten sposób próbuje się oddzielić sprzeczne ze sobą pojęcia po to, aby używać słowa „ekologia” wyłącznie w odniesieniu do nauk przyrodniczych.

 

Data wydarzenia: 
29.03.2019
Udostępnij:
Więcej
Subskrybuj RSS - ekologia