Jesteś tutaj

film

Wolne Chiny – odwaga, by wierzyć

Falun Gong, zwana także Falun Dafa to chińska praktyka duchowa, która łączy medytację i ćwiczenia Qi Gong z filozofią opartą na poszanowaniu prawdy, życzliwości i cierpliwości. Pod koniec XX wieku w Chinach praktykowało ją około 70 milionów ludzi.

Władze uznały tą praktykę za organizację heretycką, która zagraża stabilności społeczeństwa. W kwietniu 1999 roku na pokojowej manifestacji zebrało się 10 000 praktykujących, by domagać się wolności od ingerencji państwa. Ta demonstracja stała się katalizatorem późniejszych prześladowań.

Data wydarzenia: 
04.11.2021
Udostępnij:
Więcej

Kamera! Akcja! - warsztaty filmowe

Zapraszamy na warsztaty filmowe, podczas, których dowiesz się, jak przy pomocy smartfona nakręcić film. Zdradzimy wam tajniki kompozycji kadru oraz montowania krótkich form audiowizualnych.

Zajęcia przeznaczone sa dla młodzieży w wieku 11- 15 lat.

Data wydarzenia: 
08.05.2020
Udostępnij:
Więcej

Tajemnica Henriego Picka


Przedstawiona intryga skupiona jest wokół maszynopisu, który przypadkiem zostaje odnaleziony w jednej z bibliotek. Jej autorem rzekomo jest nieżyjący już Henri Pick, prosty człowiek kojarzony raczej z prowadzeniem pizzerii w małym miasteczku u wybrzeży Bretanii niż z literacką twórczością. Wydana książka okazuje się prawdziwym bestsellerem, co wzbudza podejrzenia szanowanego krytyka Jeana-Michaela Rouche'a. Mężczyzna, który przez wspomnianą książkę stracił niemalże wszystko, rozpoczyna prywatne śledztwo, by rozwiązać tajemnicę enigmatycznego Henriego Picka. 

Data wydarzenia: 
13.03.2020
Udostępnij:
Więcej

Muzyka w filmie

Muzyka w filmie to pierwszy w Polsce podręcznik, który w sposób kompleksowy omawia niezliczone funkcje, jakie w filmie może pełnić muzyka. To przerzucenie pomostu nad przepaścią, która od lat dzieliła filmowców i kompozytorów – zbiór uniwersalnych reguł, jakimi rządzi się dobrze sfunkcjonalizowana muzyka filmowa.

Data wydarzenia: 
10.01.2020
Udostępnij:
Więcej

Violette

Filmowy portret francuskiej pisarki Violette Leduc - od momentu gdy zachęcona przez męża zaczyna pisać, poprzez lata naznaczone brakiem sukcesu i chorobą, aż do wydania kultowego Bękarta (1964 r.). Przyjaźń z Simone de Beauvoir, jednej z pionierek współczesnego feminizmu i autorki słynnej Drugiej płci (1949 r.) stanie się najważniejszą relacją w życiu Leduc. 

Data wydarzenia: 
06.12.2019
Udostępnij:
Więcej

"Kurczak ze śliwkami"

Kolejny po "Persepolis" znakomity film Marjane Satrapi i Vincenta Paronnauda. Tym razem twórcy zrezygnowali z animacji i sięgnęli po aktorskie gwiazdy, m.in. Mathieu Amalrica („Motyl i skafander”), Jamela Debbouze'a („Amelia”), Isabellę Rossellini („Blue Velvet”).

Data wydarzenia: 
22.11.2019
Udostępnij:
Więcej

Zostań recenzetem bibliotecznym!

Recenzent to osoba, która ocenia czyjeś dzieło (w naszym przypadku - książkę) – czy jest ciekawe, inspirujące, czy mądre, zabawne. Recenzent poleca albo odradza innym czytelnikom. Recenzent potrafi opowiedzieć o książce, ale jej nie streszcza, pokazuje to, co w niej wartościowe a co nudne i odpychające.

Ale kto powiedział, że recenzentami mogą być tylko dorośli?! Teraz czas na dzieciaki! 1 i 2 czerwca w godzinach pracy biblioteki zbieramy Wasze opowieści o ulubionych książkach i bohaterach.

Data wydarzenia: 
01.06.2015
Udostępnij:
Więcej

Seans z Duchem w American Corner

"Casper" to pierwsza filmowa adaptacja słynnej amerykańskiej kreskówki z serii Noveltoons. Przyjaznego duszka, pod koniec lat '30 stworzyli Seymour Reit i Joe Oriolo. W filmie z 1995 w rolach głównych wystąpili Bill Pullman i Christina Ricci. Kino familijne w najczystszej postaci z dużą dawką humoru oraz bajkową scenografią..
 

Data wydarzenia: 
29.10.2015
Udostępnij:
Więcej

Film "Po tamtej stronie"

W ramach projektu Biblioteka Movie. Filmowy Leksykon Psychologii wyświetlane będą filmy fabularne wyselekcjonowane przez najważniejszą firmę dystrybucyjną w Polsce, jaką jest Gutek Film. Ponownie skupimy się na kinie ambitnym, które znać powinien każdy miłośnik niezależnej kinematografii. Obrazy wdrażane do projektu dobierane będą w taki sposób, aby zainteresowały jak największą rzeszę odbiorców, przy haśle przyświecającym projekcjom: ”psychologia dla każdego!”.

Data wydarzenia: 
13.04.2018
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - film