Jesteś tutaj

książkowe inspiracje

Co polecają bibliotekarze?

Z doświadczenia wiemy, że wybór kolejnej lektury bywa trudny. Wydawnictwa niezmiennie kuszą nas nowościami, a z drugiej strony chcemy nadrobić bestsellery, bądź poznać klasykę literatury. Pomocą często służą polecenia konkretnych osób:  znajomych, rodziny, recenzje umieszczane na portalach społecznościowych, czy właśnie rekomendacje bibliotekarzy.

Data wydarzenia: 
31.05.2022
Udostępnij:
Więcej

Kwietniowa lektura? Natura!

Wraz z nadejściem kwietnia coraz łatwiej dostrzec oznaki prawdziwej wiosny. Dni robią się dłuższe, towarzyszy nam śpiew ptaków, a kwiaty coraz śmielej wychylają się ku słońcu. 22 kwietnia to także Dzień Ziemi – międzynarodowe święto promujące postawy ekologiczne w społeczeństwie.Wpisując się w tę tematykę, w kwietniu proponujemy Wam sięgnięcie po literaturę związaną z naturą i ekologią.

Data wydarzenia: 
30.04.2022
Udostępnij:
Więcej

Kobiety o kobietach

Z okazji obchodzonego 8 marca Międzynarodowego Dnia Kobiet przez cały miesiąc zachęcamy Was do sięgnięcia po książki, których zarówno autorkami, jak i bohaterkami są kobiety. Znajdziecie wśród nich m.in. biografie słynnych postaci historycznych, opowieści o współczesnych kobietach sukcesu, ale także mniej znane, lecz równie fascynujące historie o codziennym życiu kobiet z różnych stron świata.

Te oraz wiele innych książkowych inspiracji znajdziecie w wypożyczalni Biblioteki Głównej przy Targu Rakowym 5/6.

Data wydarzenia: 
31.03.2022
Udostępnij:
Więcej
Subskrybuj RSS - książkowe inspiracje