Spotkanie autorskie z Michałem Kochańczykiem
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy. Można się zgłaszać osobiście lub telefonicznie (058 556-57-02).
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy. Można się zgłaszać osobiście lub telefonicznie (058 556-57-02).
Podróżnik zaprezentuje(bogato ilustrowane przeźroczami) najciekawsze i najpiękniejsze wodospady na świecie: Iguazu, Wodospady Wiktorii na rzece Zambezi, Tis Isat – Wodospady Błękitnego Nilu, Niagary, Salto Angel w Wenezueli, Wodospady Murchisona na Nilu Wiktorii i wiele innych. Prezentację wzbogaci film ze spływu pontonami na bystrzach rzeki Zambezi poniżej Wodospadów Wiktorii.
Wydarzenie sfinansowane z dotacji Rady Dzielnicy Wrzeszcz Dolny
Michał Kochańczyk opowie o swoich długich wędrówkach po bardzo przyjaznej dla turystów berberyjskiej, południowej części Maroka: górach Atlasu, po piaszczystym Wielkim Ergu Zachodnim, górach Antyatlasu, wybrzeżu Atlantyku.
Podróżnik, który dotarł do górskich, trudno dostępnych, odległych wiosek, podzieli się swoimi wrażeniami ze spotkań z Berberami, mieszkańcami tych ziem.
Podróżnik przedstawi krajobrazy i klimat tego odległego zakątka świata na południu Ameryki Południowej. Zrelacjonuje pełną emocji i napięcia wielodniową wspinaczkę nową drogą na szczyt Fitz Roy w Cordillera Patagonica, jedną z najtrudniejszych do zdobycia gór na świecie.
Prezentację wzbogaci pokaz multimedialny.
Spotkanie sfinansowane z dotacji Rady Dzielnicy Wrzeszcz Dolny.
Michał Kochańczyk - afrykanista, także podróżnik i alpinista, opowie o swoich wyprawach przez gorące, deszczowe lasy równikowe w Afryce i w Ameryce Południowej.
Spotkanie sfinansowane z dotacji Rady Dzielnicy Wrzeszcz Dolny.
W tomie I tej obszernej publikacji znalazły się eseje historyków, historyków sztuki i literatury traktujące o reformacji i jej wpływie na różne dziedziny życia. Jak zauważają redaktorzy tomu, dzięki tej publikacji współczesne pokolenie historyków ma „okazję włączyć się do refleksji nad dziejami i konsekwencjami reformacji w historii Gdańska i okolic”. Jest to też próba „wprowadzenia Czytelnika w skomplikowaną wrażliwość religijną ówczesnych gdańszczan poprzez ukazanie wpływu reformacji na dzieje ich miasta i społeczeństwa, na zmiany w sztuce, literaturze i nauce.