Jesteś tutaj

Michał Kochańczyk

"Wodospady świata" - spotkanie podróżnicze z Michałem Kochańczykiem

Podróżnik zaprezentuje(bogato ilustrowane przeźroczami) najciekawsze i najpiękniejsze wodospady na świecie: Iguazu, Wodospady Wiktorii na rzece Zambezi, Tis Isat – Wodospady Błękitnego Nilu, Niagary, Salto Angel w Wenezueli, Wodospady Murchisona na Nilu Wiktorii i wiele innych. Prezentację wzbogaci film ze spływu pontonami na bystrzach rzeki Zambezi poniżej Wodospadów Wiktorii.

Wydarzenie sfinansowane z dotacji Rady Dzielnicy Wrzeszcz Dolny

Data wydarzenia: 
28.11.2019
Udostępnij:
Więcej

"Berberyjskie Maroko" - spotkanie z Michałem Kochańczykiem

Michał Kochańczyk opowie o swoich długich wędrówkach po bardzo przyjaznej dla turystów   berberyjskiej, południowej części Maroka: górach Atlasu, po piaszczystym Wielkim Ergu Zachodnim,  górach Antyatlasu, wybrzeżu Atlantyku.

Podróżnik, który dotarł do górskich, trudno dostępnych,  odległych wiosek, podzieli się swoimi wrażeniami ze spotkań z Berberami, mieszkańcami tych ziem.

Data wydarzenia: 
14.11.2019
Udostępnij:
Więcej

"Najbardziej wietrzny region świata" - Patagonia

Podróżnik przedstawi krajobrazy i klimat tego odległego zakątka świata na południu Ameryki Południowej. Zrelacjonuje pełną  emocji i napięcia  wielodniową wspinaczkę nową drogą na szczyt Fitz Roy w Cordillera Patagonica, jedną  z najtrudniejszych  do zdobycia gór na świecie.

Prezentację wzbogaci pokaz multimedialny.

Spotkanie sfinansowane z dotacji Rady Dzielnicy Wrzeszcz Dolny.

Data wydarzenia: 
31.10.2019
Udostępnij:
Więcej

„Gdańsk protestancki w epoce nowożytnej: w 500-lecie wystąpienia Marcina Lutra” nominowany do Pomorskiej Nagrody Literackiej „Wiatr od morza”

W tomie I tej obszernej publikacji znalazły się eseje historyków, historyków sztuki i literatury traktujące o reformacji i jej wpływie na różne dziedziny życia. Jak zauważają redaktorzy tomu, dzięki tej publikacji współczesne pokolenie historyków ma „okazję włączyć się do refleksji nad dziejami i konsekwencjami reformacji w historii Gdańska i okolic”. Jest to też próba „wprowadzenia Czytelnika w skomplikowaną wrażliwość religijną ówczesnych gdańszczan poprzez ukazanie wpływu reformacji na dzieje ich miasta i społeczeństwa, na zmiany w sztuce, literaturze i nauce.

Data wydarzenia: 
18.10.2018
Udostępnij:
Więcej
Subskrybuj RSS - Michał Kochańczyk