Jesteś tutaj

Piotr Ciszewski

Spotkanie z Piotrem Ciszewskim i Robertem Nowakiem, autorami "Wszystkich nas nie spalicie. Jolanta Brzeska 1947-2011 zginęła walcząc"

Kiedy warszawscy urzędnicy oddawali w prywatne ręce kolejne kamienice, mało kto mówił o korupcjogennym oraz patologicznym obliczu reprywatyzacji w stolicy. Dopiero niedawne medialne doniesienia spopularyzowały to, co lokatorzy reprywatyzowanych warszawskich kamienic starali się przekazać od 2006 roku. W mieście miała i nadal ma miejsce grabież publicznego mienia o ogromnej wartości, a tysiące ludzi straciło dach nad głową.

Data wydarzenia: 
09.02.2018
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie autorskie z Piotrem Ciszewskim

"Dąbrowszczacy" to książka o Polakach i Polkach, którzy ruszyli na pomoc republikańskiej Hiszpanii. Wraz z antyfaszystami z wielu innych krajów bezinteresownie stanęli w walce z wojskowym zamachem stanu popieranym przez Hitlera i Mussoliniego. Na tle najważniejszych epizodów wojny domowej w Hiszpanii autor pokazuje działania polskich jednostek, kreśli sylwetki dowódców oraz szeregowych żołnierzy, pokazuje momenty triumfu i gorzkie chwile porażek. Integralną częścią książki są sylwetki niektórych postaci, portrety ludzi ideowych oraz odważnych, a przy tym niepozbawionych wad.

Data wydarzenia: 
01.03.2019
Udostępnij:
Więcej
Subskrybuj RSS - Piotr Ciszewski