Jesteś tutaj

prelekcja

PARKI NARODOWE USA część 2

Ewa Paul-Kwiek – absolwentka UMK Toruń, dr hab. fizyki teoretycznej, były pracownik UG Gdańsk i APSL Słupsk. Miłośnik wędrówek po górach, spływów kajakowych i wycieczek na nartach biegowych, członek Klubów Wysokogórskich Torunia i Trójmiasta. Zwiedzała Tatry Polskie i Słowackie, Góry Skaliste Kanady, Alpy Wysokie, Parki Narodowe w USA, góry i fiordy Norwegii.

Data wydarzenia: 
04.11.2015
Udostępnij:
Więcej

Poznaj historię swojej Rodziny. Genealogia dla każdego.

Obecnie genealogia przeżywa istny renesans.Coraz więcej osób decyduje się na odtworzenie swojej rodzinnej historii. Poszukiwanie przodków jest ciekawe, ale też czasochłonne i skomplikowane.Wykład na ten fascynujący temat przedstawi współpracownik gdyńskiego Muzeum Emigracji Marcin Maniecki. Marcin Maniecki - absolwent historii na Uniwersytecie Gdańskim,od 20 lat pasjonat genealogii. Systematycznie poszerza wiedzę na temat historii własnej rodziny,docierając już w swoich poszukiwaniach do antenatów z XVII i XVIII wieku.

Data wydarzenia: 
11.05.2017
Udostępnij:
Więcej

Jestem ze Strzyży

Marcin Stanisław Wilga – „Borsuk” jest autorem oraz współautorem ponad 450 artykułów o tematyce przyrodniczej,głównie dotyczących ekologii i ochrony grzybów makroskopijnym Pomorza Gdańskiego, z czego ponad 80 zostało opublikowanych w kilku naukowych periodykach: Acta Botanica Cassubica, Chrońmy Przyrodę Ojczystą, Przeglądzie Przyrodniczy i in. Przez 19 lat publikował przyrodnicze felietony na łamach „Pisma PG” wydawanego na Politechnice Gdańskiej, której jest absolwentem i od niedawna jej emerytowanym pracownikiem.

Data wydarzenia: 
16.03.2017
Udostępnij:
Więcej
Subskrybuj RSS - prelekcja