Jesteś tutaj

promocja książki

Promocja książki "(Nie)zwykłe spotkania. Wokół godzin wychowawczych"

Książka „(Nie)zwykłe spotkania. Wokół godzin wychowawczych” powstała dla nauczycielek i nauczycieli, którzy czują potrzebę zmiany w pracy z młodym człowiekiem. Znajdziecie tutaj szkice na temat roli współczesnej szkoły. Autorytetem w sprawach wychowawczych w pracy dydaktycznej autorki jest Janusz Korczak, dlatego w tej książce poczujecie jego filozofię bycia z dzieckiem. Dodatkowym walorem publikacji są zamieszczone w niej niesztampowe scenariusze, które można wykorzystać podczas (nie)zwykłych spotkań z wychowankami.

Data wydarzenia: 
27.08.2022
Udostępnij:
Więcej

Droga do Mojej Australii

Informacje o autorze:

Karolina Balewska – rodowita Gdańszczanka, która życie nad Morzem Bałtyckim zamieniła na życie nad Pacyfikiem. Gdy miała 17 lat, zrobiła roczną przerwę w liceum, spędzając ją w Anglii, a następnie w Danii. Ta przygoda zapoczątkowała liczne podróże. Podczas jednej z nich poznała przyszłego męża, dla którego przeprowadziła się do Australii. Na co dzień jest mamą, kierownikiem administracji szpitalnej, a w wolnych chwilach prowadzi bloga Moja Australia i świat o życiu i podróżach w Krainie Kangurów.

Data wydarzenia: 
12.08.2022
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie autorskie z Stanisławem Danielewiczem

Opis książki:

„Tylko prawda jest ciekawa” – napisał jeden z największych dwudziestowiecznych pisarzy, Józef Mackiewicz. Stanisław Danielewicz idzie tropem tego stwierdzenia. Paradoksalnie, przybrał dla swej powieści formę fikcji politycznej, z atrakcyjnym wątkiem romansowym.

Data wydarzenia: 
20.06.2022
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie z Michałem Zielińskim i "Strefą Darién"

Nawet indianie w ostatniej wiosce przed Kolumbią robili zakłady, czy biali wyjdą z lasu, a jeżeli tak to w jakim składzie i po jakim czasie. Ku ich zdziwieniu wrócili wszyscy, o własnych siłach, a indianie sami dopytywali się, jaka jest dżungla ''tam daleko'', gdyż sami aż tak się nie zagłebiają. Wszystkie przygody oraz realny opis sytuacji przedstawił w swojej autorskiej książce Michał Zieliński, jeden z uczestników ekspedycji.

Data wydarzenia: 
28.05.2015
Udostępnij:
Więcej

Tradycje kulinarne Korei

O kulturze kulinarnej Kraju Porannej Ciszy opowie Magdalena Tomaszewska-Bolałek – orientalistka, dziennikarka, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii", "Zwierzęta zodiaku w kulturze Japonii", "Japońskie słodycze" (książka zdobyła główną nagrodę w konkursie Gourmand World Cookbook Awards za 2013 rok w kategorii kuchnia japońska) i "Tradycje kulinarne Korei". Zajmuje się badaniami nad historią kuchni z różnych zakątków świata, antropologią jedzenia, neurogastronomią, food designem, dyplomacją oraz turystyką kulinarną.

Data wydarzenia: 
29.06.2015
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie autorskie z Charlesem Bergiem - autorem opowiadania "Śmierć w Oliwie"

Charles Berg (ur. 1986) - właśc. Grzegorz Płotka; pseudonim pochodzi od niemieckiej nazwy wzgórza Pachołek w Oliwie - Karlsberg. Jest absolwentem historii i administracji na Uniwersytecie Gdańskim. Prywatnie autor interesuje się historią, mitologią i wierzeniami ludowymi. Należy do fanów muzyki rockowej, kryminałów oraz fantastyki. Sam o sobie mówi, że jest fascynatem kina noir.

Data wydarzenia: 
08.10.2015
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie promujące książkę Krzysztofa Marii Załuskiego "Imigranci"

Żeby to zrozumieć, nie trzeba znaleźć się na pryczy w obozie dla uchodźców, wystarczy stać się „psychicznym bezdomnym”. Z tego założenia wyszedł Krzysztof Maria Załuski, który powraca kolejnym zbiorem opowiadań do swojej głównej pasji literackiej – emigracji, zarówno tej przestrzennej, jak i mentalnej. Jego "Imigranci" (wydani w Wydawnictwie Oskar) to postaci z krwi i kości, które demitologizują stereotyp "szczęśliwej codzienności". Jest ona bowiem dla nich pasmem udręk, które wytrzymują tylko najsilniejsi.

Data wydarzenia: 
22.01.2016
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - promocja książki