Jesteś tutaj

spotkanie autorskie

Droga do Mojej Australii

Informacje o autorze:

Karolina Balewska – rodowita Gdańszczanka, która życie nad Morzem Bałtyckim zamieniła na życie nad Pacyfikiem. Gdy miała 17 lat, zrobiła roczną przerwę w liceum, spędzając ją w Anglii, a następnie w Danii. Ta przygoda zapoczątkowała liczne podróże. Podczas jednej z nich poznała przyszłego męża, dla którego przeprowadziła się do Australii. Na co dzień jest mamą, kierownikiem administracji szpitalnej, a w wolnych chwilach prowadzi bloga Moja Australia i świat o życiu i podróżach w Krainie Kangurów.

Data wydarzenia: 
12.08.2022
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie autorskie z Stanisławem Danielewiczem

Opis książki:

„Tylko prawda jest ciekawa” – napisał jeden z największych dwudziestowiecznych pisarzy, Józef Mackiewicz. Stanisław Danielewicz idzie tropem tego stwierdzenia. Paradoksalnie, przybrał dla swej powieści formę fikcji politycznej, z atrakcyjnym wątkiem romansowym.

Data wydarzenia: 
20.06.2022
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie autorskie z Danielem Odiją

Jak kierować własnym życiem, gdy jedna z najbliższych osób popada w chorobę psychiczną? Pusty przelot to historia dorastania i życia dwóch braci. Gdy starszy niczym męczennik na klęczkach wyrusza w drogę, z ust psychiatry pada diagnoza. Od tej chwili młodszy brat musi zmierzyć się z nową sytuacją, poczuciem winy i odpowiedzialności oraz własnymi problemami, w tym nierówną walką z alkoholem. Nie może liczyć na pomoc matki – zrezygnowana trzyma się z boku.

Data wydarzenia: 
13.01.2022
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie autorskie z Barbarą Piórkowską

Kraboszki to prywatny dyskurs na temat relacji pacjentka-lekarze i odczłowieczenia w służbie zdrowia. Powieść oparta na rzeczywistych doświadczeniach, pozwala dostrzec emocjonalny aspekt zmagania się ze śmiertelną chorobą.

 

Barbara Piórkowska - pisarka, poetka, krytyczka literacka, performerka związana z Gdańskiem

 

Spotkanie poprowadzi Natalia Soszyńska.

 

Data wydarzenia: 
16.11.2021
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie z Marcinem Margielewskim

Spotkanie poświęcimy najnowszej książce zatytułowanej „Dubaj krwią zbudowany". Jest to trzecia w kolejności pozycja z cyklu Niewolnicy. Do tej pory ukazały się „Modelki z Dubaju” i „Koszmar arabskich służących”

Data wydarzenia: 
26.11.2021
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie autorskie z Marią Ulatowską i Jackiem Skowrońskim

Zapraszamy na spotkanie z autorami książek, Marią Ulatowską i Jackiem Skowrońskim. W duecie napisali wiele powieści obyczajowych, w tym książki z popularnego „Cyklu Szczepankowskiego” o niewielkiej i malowniczej miejscowości na Mazurach.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książek autorów.

Na spotkanie obowiązują zapisy w bibliotece lub telefonicznie (058-556-57-02)!

Data wydarzenia: 
28.10.2021
Udostępnij:
Więcej

„Wszystkie moje mamy, czyli śladami Ireny Sendlerowej”

Renata Piątkowska jest autorką ponad 50 książek dla dzieci i młodzieży. Laureatką licznych konkursów literackich, zdobywczynią pierwszego miejsca w konkursach: im. K. Makuszyńskiego, im. A. Lindgren, Festiwalu Literatury dla dzieci i młodzieży oraz „Przecinek i kropka”. Otrzymała nagrodę im M. Weryho-Radziwiłowicz, jej książki zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABC XXI- Cała Polska czyta dzieciom. Jest kawalerem Orderu Uśmiechu, odznaczona Medalami za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka Infantis Dignitatis Defensori oraz Ludziom Czyniącym Dobro .

Na spotkanie obowiązują zapisy

Data wydarzenia: 
22.09.2021
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - spotkanie autorskie