Jesteś tutaj

wieczór poetycki

Spotkanie ze Stanisławem Pawłowiczem

STANISŁAW PAWŁOWICZ, absolwent kierunku mechaniki na Politechnice Krakowskiej. Mieszka w Wieliczce. Od 2004 r. publikuje swoje wiersze w internetowym serwisie poetyckim Poezja Polska. Wielokrotnie był zapraszany przez Radio Alfa do cyklu audycji pt. „Każdy rodzi się poetą”. W marcu 2009 roku nakładem krakowskiego wydawnictwa Towarzystwa Słowaków w Polsce ukazała się jego debiutancka książka poetycka pt. „Dotyk”. W tym samym roku był gościem Galicyjskiej Jesieni Literackiej.

W lutym 2010 uczestniczył w jubileuszowym Karnawale Bronowickim w Krakowie.

Data wydarzenia: 
15.04.2016
Udostępnij:
Więcej

Wieczór poetycki

Ryszard Wasilewski,  poeta, satyryk. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji U.Ł. Autor dziewięciu książek zawierających utwory poetyckie i satyryczne. Jego utwory są zamieszczane w prasie  literackiej i wielu antologiach. Wiersze i aforyzmy R. Wasilewskiego przekładane były na języki: - serbski, słowacki i rumuński. Jest laureatem licznych konkursów poetyckich i satyrycznych.Członek Związku Literatów Polskich i Gdańskiego Klubu Poetów. Mieszka w Łasku – Kolumnie.

 

Data wydarzenia: 
03.02.2017
Udostępnij:
Więcej

Jerzy Hajduga - ksiądz, poeta, publicysta

Jerzy Hajduga urodził się 30 marca 1952 r. w Krakowie.

Ksiądz, poeta, publicysta.

W 1980 roku wstąpił do Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich, siedem lat później przyjął święcenia kapłańskie.

Wiersze publikował między innymi w „Tygodniku Kulturalnym”, „Poezji”, „Literaturze”, „Więzi” i „Przeglądzie Powszechnym”.

Autor scenariusza spektaklu poetyckiego „Ten pusty krzyż” wystawionego w olsztyńskim Teatrze im. Stefana Jaracza (1991).

Data wydarzenia: 
22.05.2015
Udostępnij:
Więcej
Subskrybuj RSS - wieczór poetycki