Jesteś tutaj

wolność

O wolność i człowieczeństwo - webinar online

kRÓTKA HISTORIA NIEWOLNICTWA W AMERYCE PÓŁNOCNEJ (1).png

Krótka historia niewolnictwa na kontynencie amerykańskim, od najwcześniejszych czasów kolonialnych aż po XIII poprawkę do Konstytucji (1865), która ostatecznie zniosła niewolnictwo na terenie Stanów Zjednoczonych.

Data wydarzenia: 
24.02.2022
Udostępnij:
Więcej

#GłosyWolności #MłodziProjektanci

W Bibliotece na Strzyży prezentowana jest kolejna ekspozycja plakatów autorstwa studentów Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku powstałych w trzech pracowniach projektowania graficznego: Pracowni Projektowania Plakatu i Form Reklamowych/prof. Sławomir Witkowski, Pracowni Propagandy Społecznej/prof. Jacek Staniszewski i Pracowni Projektowania dla Kultury/prof. Janusz Górski.

Data wydarzenia: 
07.08.2020
Udostępnij:
Więcej

Przy kwadratowym stoliku - kameralny wieczór wspomnień

Spotkanie będzie miało charakter dyskusji wokół pojęć: demokracja, wolność, wspólnota. Goście podzielą się wspomnieniami i przemyśleniami oraz skonfrontują swoje nadzieje z tamtego okresu z dzisiejszymi realiami. Podsumowaniem rozmów będzie odpowiedź na pytanie: Czy sen o wolności stał się dla nich rzeczywistością? Co zostało z atmosfery i nadziei tamtego czasu?

Druga część spotkania to dyskusja o nowych wymogach w myśleniu społecznym dziś, która obierze kierunek ku przyszłości naszej dzielnicy.

Data wydarzenia: 
07.06.2019
Udostępnij:
Więcej
Subskrybuj RSS - wolność