Jesteś tutaj

wystawa prac

Wystawa „Uroki natury” Krystyny Bortkun

Krystyna Bortkun o swojej przygodzie z malarstwem:

"Moja przygoda z malarstwem rozpoczęła się po zakończeniu pracy zawodowej, w 2001 roku. Wiedzę i doświadczenie zdobywałam na zajęciach warsztatowych w Nadbałtyckim Stowarzyszeniu Plastyków im. Mariana Mokwy w Gdańsku pod kierunkiem wybitnych artystów plastyków.

Brałam udział w wielu plenerach malarskich i wystawach organizowanych przez Stowarzyszenie.

Tematem moich prac jest szeroko rozumiana natura. Maluję pejzaże, kwiaty, ptaki, ale także architekturę, portrety i kolorystyczną abstrakcję.

Data wydarzenia: 
13.10.2016
Udostępnij:
Więcej

"Ekspresje"

„Ekspresje” to tytuł wystawy prac powstałych w latach 2012-2016, głównie w technice collage,     w której autorka tworzy najwięcej.Częścią wystawy jest także malarski dyptyk „Elektrony”, który powstał podczas warsztatów rysunku i malarstwa prowadzonych przez dr Andrzeja Karmasza   w roku akademickim 2014/2015. Od kwietnia 2015 roku Felicja Perzyńska jest członkinią Nadbałtyckiego Stowarzyszenia Plastyków im. M. Mokwy w Gdańsku, a także sekretarzem zarządu. W latach 2015 i 2016, za swoje prace w technice collage, otrzymała wyróżnienia honorowe Prezydenta Miasta Gdańska.

Data wydarzenia: 
13.04.2017
Udostępnij:
Więcej

Wystawa "Zostań mistrzem bajek"

Do konkursu wpłynęło aż 500 prac plastycznych! Spośród nich jury wybrało 10, co nie było łatwym zadaniem. Wygrały prace wyróżniające się pomysłowym i twórczym podejściem do tematu, starannością oraz samodzielnym wykonaniem.

Zwycięskie prace stanowią ilustracje do gry planszowej „Mistrz bajek” wydanej przez WiMBP.

Wystawę można oglądać w holu Biblioteki Dziecięcej.

Autorzy zwycięskich prac:

Aleksandra Brandt  ­Jaś i Małgosia

Wiktoria  Dawidowska Mała Syrenka

Data wydarzenia: 
11.01.2018
Udostępnij:
Więcej

Włoskie reminiscencje - wystawa prac Waldemara Jerysia

Kto był w Wenecji ten wie, że to miejsce, którego nie można zapomnieć. "Kochankowie z Wenecji", "Miasto spadających aniołów" czy "Śmierć w Wenecji" to tylko kilka tytułów, które powstały z inspiracji tym niezwykłym miastem. Tych, którzy tęsknią za nim lub marzą by je choć raz zobaczyć, zapraszamy do oglądania prac pana Waldemara Jerysia w F9. 

Data wydarzenia: 
08.03.2019
Udostępnij:
Więcej

Artystyczne wariacje

Uczniowie doskonalą swoje umiejętności i poszukują inspiracji do tworzenia własnych dzieł, które mówią głosem młodych i, co bardzo istotne, przemawiają do młodych ich językiem.

Prace powstały pod opieką nauczyciela plastyki Sylwii Halman-Kulik

Data wydarzenia: 
31.10.2017
Udostępnij:
Więcej

Wystawa "Sny Gdańskiego Neptuna"

Ogłoszony w lutym 2016 r. zgromadził blisko 260 autorów z całego świata m.in.: Chin, Tajlandii, Argentyny, USA, Meksyku, Rosji, Urugwaju, krajów europejskich. Profesjonalni twórcy i amatorzy nadesłali 575 prac nawiązujących do jednego z najważniejszych symboli  miasta Gdańska – Neptuna, króla mórz i oceanów.

Najlepsze prace, wykonane w najróżniejszych technikach graficznych można obejrzeć na wystawie. 

Data wydarzenia: 
31.05.2017
Udostępnij:
Więcej
Subskrybuj RSS - wystawa prac