Midisaż wystawy malarstwa Krystyny Marii Kahsin. W programie spotkanie z Dariuszem Ożarowskim.

Zapraszamy na midisaż wystawy malarstwa Krystyny Marii Kahsin – Teatr barwy i śpiewu. W programie opowieści o ptakach i spotkanie z Dariuszem Ożarowskim, ornitologiem i biologiem z Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. O oprawę muzyczną zadba Zbyszek Kosmalski – pianista, akompaniator w Teatrze Muzycznym w Gdyni i Studium Wokalno-Aktorskim.

 

Teatr barwy i śpiewu. Przyroda  jak teatr zaprasza, welonem białym przystraja jabłoń, śpiewny ogród antraktem do złotej jesieni się staje. Ptaki niczym aktorzy z musicali pieśń nad pieśniami śpiewają. Piosenki są złożone z serii sylab, nut, fraz i treli o niesłychanej różnorodności. W ich świecie to samce mają najbarwniejsze upierzenie i głosy, oni to prezentują swe wdzięki na parkiecie. Taniec żurawi jest szczególnie widowiskowy, składają się na niego ukłony, podskoki, trzepotanie skrzydłami, podlatywanie. Często tańczą jedynie dla rozrywki. Jeśli jeden z ptaków rozpocznie taniec w miejscu, gdzie zebranych jest więcej osobników, natychmiast przyłączają się do niego pozostałe ptaki. Wiele z nich ma fantastyczne kolory. Cudowronki rozkoszują nasze oko feerią barw. Pawie wykształciły ozdoby przypominające ludzkie tatuaże, ich kolor ogona  zmienia się za każdym razem, gdy patrzy się na niego pod innym kątem. Przyroda uchyla drzwi, by choć na chwilę przystanąć i usłyszeć jej koncert.

Krystyna Maria Kahsin – Malarka, pisarka, wolontariuszka, twórczyni projektów społeczno-kulturalnych, członkini OTOP-u. Uważa że Przyroda poradzi sobie bez nas, ale my bez Przyrody nie.

Dariusz Ożarowski – Absolwent kierunku Biologia na Uniwersytecie Gdańskim. Harcerz i ornitolog od zawsze. Pracownik Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Lider Trójmiejskiej Grupy Lokalnej Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Lubi dzielić się wiedzą o ptakach i fotografować je w naturalnym środowisku. W wolnym czasie obserwuje ptaki i tak jak one wędruje, tylko na krótsze odległości – przeważnie po Bieszczadach i Borach Tucholskich, do czego wszystkich zachęca.

Filia Biblioteka Żabianka
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
17:00
Obraz malowany akwarelą. Na białym tle dwa ptaki.