Mroczne strony: zbrodnia w Bibliotece Oliwskiej. Spotkanie autorskie ze Sławomirem Kotarskim i Zuzanną Gajewską

Zabierzemy Was w fascynującą podróż po mrocznych odmętach literatury! Już 5 grudnia w Bibliotece Oliwskiej odbędzie się spotkanie z autorami i ich najświeższymi powieściami: Zuzanną Gajewską („Odwilż” Prószyński i S-ka) i Sławomirem Kotarskim („Pallad” Poligraf). Rozmowę poprowadzi Dominik Kasicki (Pierwsza Książka). Spotkanie organizowane wraz z Radą Dzielnicy Oliwa.

Zuzanna Gajewska:

z wykształcenia dziennikarka i socjolożka. Jej życie zawodowe krąży wokół kultury, mediów i marketingu. Z zamiłowania promotorka czytelnictwa – pod taką nazwą prowadzi blog i kanały w mediach społecznościowych. Kocha książki i wszystko, co z nimi związane. Jak nie czyta to pisze, a jak nie pisze to rozdaje książki na ulicy i zaraża czytaniem innych. Uwielbia kawę i rozmowy z ludźmi, pasjami prowadzi spotkania autorskie. Mieszka w Gdańsku, ale cząstkę siebie zostawiła w Młynarach. Szczęśliwa żona i mama dwóch córek. http://szufladopolka.blogspot.com

Sławomir Kotarski: 

„- Pomyli się ten, kto – sugerując się tytułem Operacja Regenbogen – treść powieści Sławomira Kotarskiego, bez wgłębiania się w nią, połączy z niemiecką akcją podczas II wojny światowej. W tym wypadku mamy do czynienia ze współczesną, napisaną wprawnym językiem i pełną wartkiej, zaskakującej w wielu miejscach, akcji, powieścią sensacyjną, zawierającą w sobie elementy political fiction, nieprzypadkowo noszącej tytuł wspomnianej operacji morskiej. Chociaż bohater powieści, Horst Blankenburg, mieszka w Niemczech i tutaj prowadzi swój niebezpieczny biznes, tj. handel… informacją, fabuła książki toczy się w wielu państwach Europy, a także w południowej Afryce. Autor – mieszkaniec Trójmiasta, historyk specjalizujący się w dziejach Niemiec, nauczyciel w szkołach średnich i wykładowca akademicki – pokazuje, jak polityka na najwyższych szczeblach państwowych przenika się z interesem prywatnym i jak związki takie dla państwa i biznesu mogą się kończyć. To lektura z górnej półki, która wkrótce doczeka się kontynuacji – rekomenduje Iwona Joć-Adamkowicz, kierownik Działu Regionalnego – starszy kustosz Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku.” (za: https://kultura.trojmiasto.pl) 

Dominik Kasicki:

z wykształcenia socjolog i magister rachunkowości. Uczestnik Połowu Biura Literackiego – Prozatorskie debiuty (2021). Jego opowiadania i haiku ukazały się w antologii „PiszMy – Światy” (2019), „Zwierzenia Zwierza” (2020) oraz antologii „Nieobecność” (2021). Obecnie pracuje nad debiutancką powieścią. (za: https://radioklang.pl/pierwsza-ksiazka/)

 

 

Filia Biblioteka Oliwska
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
18:00