Oliwskie Święto Książki – Spotkania literackie dla dzieci

Detektywistyczna przygoda czy opowieść o przyjaźni i relacjach? Zapraszamy na spotkania z dobrą książką, dla dzieci w wieku 6-9 lat. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami wydarzenia. Każde dziecko może wziąć udział w jednym spotkaniu. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem:

Spotkanie nr 1 (godzina 12.00):

Pierwsze, inspirowane powieścią „Piaskowy Wilk” autorstwa Åsy Lind (Wydawnictwo Zakamarki), zabierze uczestników w świat przyjaźni pomiędzy ludźmi i zwierzętami.

Dzieci wysłuchają fragmentów książki o piaskowym wilku, która będzie pretekstem do rozmów o relacjach, ale również o stereotypach w postrzeganiu wilków i ciekawostkach o tym gatunku.

Spotkanie nr 2 (godzina 13.00)

Drugie, oparte na opowiadaniu Martina Widmarka pt. „Tajemnica diamentów” z lubianej serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai (Wydawnictwo Zakamarki), to zabawa z uczestnikami, którzy samodzielnie próbują rozwiązać kryminalną zagadkę, słuchając fragmentów książki.

Dzieci poznają pracę detektywa i akcesoria pomocne w jego pracy, a także dowiedzą się, czym są diamenty.

Zajęcia poprowadzi @kamykstudio

Spotkania odbędą się w ramach Oliwskiego Święta Książki, w sobotę 22 kwietnia 2023 w Bibliotece Oliwskiej.

Strona wydarzenia na Facebooku: https://tiny.pl/ws1ls

Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

❗️Każde dziecko może wziąć udział w jednym spotkaniu.

❗️Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem:

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska | Cofinanced by The City of Gdansk.

Data wydarzenia Godzina wydarzenia
12:00
grafika: spotkania literackie dla dzieci w wieku 6-9 lat. o godz. 12.00 „Piaskowy Wilk” autorstwa Åsy Lind o godz. 13.00 Martina Widmarka „Tajemnica diamentów”