Piękno i sztuka, co to takiego? Warsztaty czytelnicze z wybranymi książkami wydawnictwa Zakamarki

16 listopada w Bibliotece Żabianka odbyły się fascynujące warsztaty  czytelnicze prowadzone przez grupę Kamyk Studio, skierowane do dzieci z klas 5–7.

Spotkanie poświęcone serii książek „Dzieci Filozofują” okazało się niezapomnianą podróżą w świat pytań, odpowiedzi i rozmów, które otwierają drzwi do tajemniczych ścieżek odwiecznych filozoficznych problemów.

Pierwszym punktem spotkania był pokaz prezentacji, który rzucił światło na unikalny charakter serii. Książki skonstruowane w formie rozmów między dziećmi a dorosłymi, wykorzystują naturalną prostotę dziecięcych pytań i odpowiedzi, tworząc narzędzie do odkrywania filozofii w przystępny sposób.

Kolejnym fascynującym etapem warsztatów było spotkanie z postacią Claude’a Moneta, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli impresjonizmu. Dzieci miały okazję zgłębić tajniki tego artystycznego nurtu, dowiedzieć się, co kryje się za koncepcją impresjonizmu, jakie są cechy charakterystyczne jego dzieł, a także jak twórczość Moneta wpłynęła na historię sztuki.

W trakcie warsztatów nie zabrakło również interaktywnej części, podczas której razem z dziećmi próbowaliśmy znaleźć odpowiedzi na trudne pytania dotyczące artystów, talentu, twórczości, sztuki i piękna.

Warsztaty „Dzieci Filozofują” w Bibliotece Żabianka nie tylko zainicjowały dzieci w świat literatury filozoficznej, ale również otworzyły przed nimi drzwi do bogatej krainy sztuki i kreatywnego myślenia.Warsztaty są organizowane we współpracy z  Radą Dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia.

Filia Biblioteka Żabianka
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
9:00
Okładka książki