„Pospiesz się, Albercie” – relacja z warsztatów czytelniczych

20 listopada Biblioteka Żabianka zamieniła się w magiczne miejsce edukacji i zabawy podczas warsztatów czytelniczych „Pospiesz się, Albercie”. Tytuł zapowiadał wiele emocji, a uczestnicy nie zawiedli się, gdyż czekała ich fascynująca podróż w świat zegarów i rytmu.

Głównym punktem programu było wspólne budowanie dużej tarczy zegarowej, której wzorem posłużył stary zegar kominkowy. Zbudowany zegar stał się nie tylko przedmiotem edukacyjnym, ale także ozdobą przestrzeni warsztatowej.

Następnie przyszedł czas na naukę odczytywania godzin. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wyjaśnień prowadzących i z zapałem wskazywały odpowiednie godziny na nowo powstałym zegarze.

Nie mogło zabraknąć również elementu zabawy. Dzieci wzięły udział w dynamicznych ćwiczeniach rytmicznych, korzystając z różnych instrumentów, takich jak przeszkadzajki, dzwonki czy grzechotki. Ta interaktywna forma nauki sprawiła, że odczytywanie godzin na zegarze stało się nie tylko pojęciem abstrakcyjnym, ale także radosnym doświadczeniem.

Warsztaty są organizowane we współpracy z  Radą Dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia.

Filia Biblioteka Żabianka
Data wydarzeniaGodzina wydarzenia
9:00
Okładka książki