Rodzinna sobota z Frankiem Błyskawicą. Spotkanie z Agnieszką Śladkowską (autorką) i warsztaty plastyczne z Ewą Poklewską-Koziełło (ilustratorką)

Wspólnie z Radą Dzielnicy Oliwa zapraszamy na podwójną sobotnią gratkę dla młodszych czytelników: spotkanie z Agnieszką Śladkowską, autorką książek o „Franku Błyskawicy" oraz warsztaty plastyczne z Ewą Poklewską-Koziełło (ilustratorką).
Autorka opowie o swojej pracy nad książką. Porozmawia też z małymi
czytelnikami i czytelniczkami o pewności siebie i wierze we własne siły, czego uczył
się Franek podczas swoich magicznych przygód.

Warsztaty plastyczne na podstawie książek dla dzieci z serii o Franku Błyskawicy, autorstwa Agnieszki Śladkowskiej, z ilustracjami Ewy Poklewskiej-Koziełło:

Porozmawiamy o głównym bohaterze, Franku, jego przygodach i o drugim ważnym bohaterze – Gdańsku, w otoczeniu którego te przygody się dzieją.

Autorka ilustracji opowie o charakterystycznych cechach gdańskiej architektury, o najbardziej znanych zabytkach i o roli, jaką miasto to odgrywa zarówno w opowiadaniach Agnieszki Śladkowskiej, jak i jej ilustracjach. Każde dziecko będzie mogło stworzyć swój własny, gdański zakątek (głównie z tekturowych elementów) z Frankiem Błyskawicą w głównej roli.


Zapraszamy dzieci w wieku 5-10 lat. 
Prosimy o zapisy: 
Filia Biblioteka Oliwska
Data wydarzeniaGodzina wydarzenia
12:00
Agnieszka Śladkowska