Spotkanie autorskie z Barbarą Piórkowską

Spotkanie z Barbarą Piórkowską promujące jej najnowszą książkę „Gaja. Historia prawdziwa”

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Barbarą Piórkowską, które odbędzie się 3 października 2023 (wtorek) o godzinie 18:00 w Bibliotece pod Żółwiem. Spotkanie poświęcone będzie ostatniej książce Piórkowskiej – „Gaja. Historia prawdziwa”.

 

 

Ion to skromny urzędnik szóstego rzędu, który w Muzeum Historycznym zajmuje się odtwarzaniem roślin z cudem zachowanych fragmentów okazów i starych zielników. W Mieście Numer Pięćset Czternaście panuje przekonanie, że tym sposobem uda się przywrócić życie na Ziemi w formie, w jakiej istniało, zanim zniszczył je człowiek. Mieszkańcy wierzą także, że są jedynymi istotami ocalałymi po katastrofie klimatycznej.

Własną opowieść o życiu na Ziemi snuje Gaja. Główną rolę odgrywają tutaj kobiety, strażniczki trwania, a przeszłość i przyszłość przeplatają się ze sobą.

W poszukiwaniu odpowiedzi na pytania o sedno istnienia, warto wsłuchać się w głos Gai.

 

 

Barbara Piórkowska. Pisarka i poetka, współtwórczyni spektakli poetyckich. Prowadzi warsztaty twórczego pisania i spacery zielarsko-literackie. Autorka tekstów piosenek na płycie Piórko Natalii Grzebały, czterech tomów poetyckich, prozy Utkanki oraz trzech powieści: Szklanka na pająkiGaja. Historia prawdziwa i Kraboszki. Na motywach tej ostatniej powstał spektakl Rodzanice w Teatrze Gdynia Główna w reżyserii Ewy Ignaczak z udziałem grupy śpiewaczek z Akademii Głosów Tradycji.

 

Prowadzenie:

Justyna Wicenty. Autorka książki Kołysanka z huraganem wydanej przez Wydawnictwo Dowody. Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracowała jako kierowniczka produkcji filmów animowanych, animatorka kultury i kuratorka projektów filmowych; związana z trójmiejskim Stowarzyszeniem A KuKu Sztuka, a następnie z Muzeum Emigracji w Gdyni. W ostatnich latach zajmowała się macierzyństwem i pisaniem.

Data wydarzeniaGodzina wydarzenia
18:00