Warsztaty makramy dla początkujących

Biblioteka Kokoszki z przyjemnością zaprasza na pierwsze warsztaty z tworzenia z makramy. jeśli jesteś miłośnikiem splotów i supełków a nie wiesz jak zacząć swoją przygodę z tym rękodziełem, nasze zajęcia są odpowiedzią na twoje potrzeby

Makramę wykonuje się przez odpowiedni sposób wiązania, skręcania i nawijania sznurków o specjalnym splocie, otrzymując w efekcie wyrób mocny i trwały. Różnorodność wiązań daje wręcz nieograniczone możliwości tworzenia najrozmaitszych wzorów i łączeń. Samo tworzenie nie jest trudne. Wykonywanie makramy wymaga jednak precyzji ruchów. Im dokładniejsze przesuwanie sznurków, równe zaciąganie i nawijanie pętelek czy wiązań, tym piękniejszy efekt końcowy.

 

Makramy przeżywają aktualnie “wielkie BUM” w Polsce. W tym trendzie rządzą przede wszystkim ścienne dekoracje ze sznurka. Techniką makramy można wykonywać również biżuterię, paski, szale, serwety, narzuty, abażury, torby, firanki, hamaki, koszyki, kwietniki, namioty, baldachimy, torebki, huśtawki, kołyski, abażury, lampy, półki i wiele innych! W porównaniu do innych technik ręcznych – makramy charakteryzują się wielką trwałością, mocą splotu i olbrzymią możliwością tworzenia najrozmaitszych połączeń.

 

 

Ilosć miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy! Tel: 58 500-00-86 lub e-mail:

Filia Biblioteka Kokoszki
Data wydarzeniaGodzina wydarzenia
17:30