Alina Rzepecka – ur. 15.01.1960 w Lipnicy na Kaszubach. Ukończyła matematykę na WSP Bydgoszcz oraz studia podyplomowe matematyka z informatyką. Od 42 lat z entuzjazmem naucza matematyki od przedszkola do matury.
Przynależność: SPP (sekretarz zarządu oddziału SPP w Bydgoszczy), RSTK Bydgoszcz, Grupa Literacka Dysonans Wrocław, Gdański Klub Poetów, Międzynarodowa Grupa Literacka Kwadrat, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.
Nagrody i wyróżnienia: Laureatka wielu konkursów poetyckich, m.in. :
Złoty Konik Morski w Świnoujściu 2009 i 2011
II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „O Laur Opina” w Opinogórze 2011
II miejsce w Konkursie Poezji Ekologicznej w Barcinie 2018,
I miejsce w konkursie jednego wiersza „O dym Białej Lokomotywy” 2018 w Kotli,
I miejsce w Konkursie Literackim „Jak mnie kochasz” Głogów 2021
I miejsce w konkursie głównym 28 Głogowskich Konfrontacji Literackich 2022
II miejsce w Manewrach Artystycznych Wojska Polskiego 2022
Współautorka almanachów, wieloletnia opiekunka utalentowanej literacko młodzieży. Redaktorka dwóch almanachów poetyckich z poezją dziecięcą: „Szukając zielonego pojęcia” i „Tornister pełen marzeń”
Stypendystka Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Prezydenta Miasta Bydgoszczy
Odznaczona Medalem Jakuba Wojciechowskiego za działalność na rzecz kultury i odznaką: Zasłużony dla Kultury Polskiej
Współorganizatorka wielu imprez kulturalnych. Prowadzi od lat galę Ogólnopolskich Literackich Spotkań Pokoleń w Kruszwicy-Kobylnikach. Organizatorka cyklicznych spotkań autorskich przy Wojewódzkiej Bibliotece im. W. Bełzy w Bydgoszczy pod nazwą Bydgoskie Środy Literackie. Bierze udział w organizacji Bydgoskich Trójkątów Literackich. Organizuje cykliczne spotkania artystyczne w domu ( „Salon Rzepecka”)zapraszając poetów, krytyków i plastyków środowiska bydgoskiego i nie tylko. Jurorka konkursów poetyckich dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi warsztaty literackie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Kocha ludzi, kwiaty i książki. Z zapałem robi przetwory na zimę a szczególnie nalewki :-). Uwielbia jazdę na rowerze spacery plażą i włóczęgi po górach. Czasami skrzypi na skrzypcach.
Autorka czterech książek poetyckich:
* Bezsenność (Wrocław 2004)
* Oswajanie snów ( Bydgoszcz 2014)
* Punkty styczności ( Bydgoszcz 2018)
* Bez lęku wysokości ( Głogów 2023)
Autorka tekstów piosenek na płytach:
* Wigilianki (muz. Małgorzata Wąsikowska )
* To ja kobieta ( muz. Kazimierz Żarski)
* Niebo nad jeziorem (muz. Emilia Pawłowska, Adam Lemańczyk)
Lucyna Siemińska – urodziła się 6 października 1962 r. w Bydgoszczy. Laureatka kilku konkursów poetyckich. Członek Stowarzyszenia Autorów Polskich, Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Gdańskiego Klubu Poetów.
Publikowała w czasopismach „Akant”, „Znaj”, „Szafa”, „Wiadomości, Głosy, Rozmowy o Szkole”, „Artis”, „Bezkres”, „Litterateur Redefining World – Edition 15”. W Internecie prowadzi blog poświęcony twórczości własnej. Autorka dziewięciu książek poetyckich i zbioru opowiadań.
Do tej pory ukazały się książki poetyckie: Bliżej… (2006), Latawcom nie potrzeba skrzydeł (2007), Pryzmaty myśli (2008), Niebo nad słonecznikami (2009), Ucieczka w sen (2011), Wspomnienie o błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszce – wierszem (2015), Dogonić chwilę (2015), Ulice miasta (2017), Wychodzenie z ram (2022) oraz zbiór opowiadań: Weekend z Rudą i inne opowiadania (2014).
Wiersze publikowała w licznych antologiach polskich i międzynarodowych m. in. „Antologia poetów polskich 2017”, „Matka”, „Majstersztyk chleba”,” Od wschodu do zachodu”, „Klinika strachu”, „Czas kobiety”, „Love is like Air”, antologia Gdańskiego Klubu Poetów „Aspekty 2017”. Pisze również recenzje, które były drukowane na łamach Miesięcznika Literackiego „Akant”.
Zawodowo przez wiele lat była związana z bankowością, a następnie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Obecnie przebywa na emeryturze.
W środowisku pracy zawodowej podejmowała działania na rzecz promocji literatury, upowszechniania czytelnictwa i rozbudzania potrzeb kontaktu z kulturą. Wiersze ukazywały się regularnie w zakładowym biuletynie informacyjnym ZUS.
Należy do sympatyków bydgoskiej Kawiarni Literackiej, działającej przy DK Modraczek, skąd otrzymała limitowaną odznakę honorową „Przyjaciel Kawiarni Literackiej w Modraczku”.
Współorganizuje i współprowadzi biesiady „Myśli Poetyckiej”, prowadzi również autorskie spotkania, promujące poezję i prozę. Uczestniczy w ogólnopolskich plenerach i warsztatach poetyckich.
Niektóre jej wiersze zostały przetłumaczone na język angielski i ukraiński.
W 2022 roku otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Bydgoszczy dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury, jako dofinansowanie do wydania tomu poezji Wychodzenie z ram.
W 2022 otrzymała odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.