Wystawa malarstwa Tatyany Zarapiny

Tatiana Zarapina to odnosząca sukcesy ukraińska artystka. Jej obrazy znane są nie tylko w kraju, z którego pochodzi, ale także i w innych państwach. Ukończyła jedną z najbardziej prestiżowych szkół, a sama wykładała także przez długi czas w pracowniach artystycznych. Od najmłodszych lat rodzice i nauczyciele zauważyli jej wrodzony talent i umiejętność rysowania przedmiotów i figur na papierze z niebywałą łatwością. Od dzieciństwa Tatiana nie rozstawała się z ołówkiem i farbami. Malowała akwarelami i akrylami, ale ostatecznie wybrała dla siebie olej i szpachlę.

Tatiana wierzy, że natura jest niewyczerpanym źródłem energii, żywiołową siłą zdolną przyciągnąć i nakarmić ludzką duszę radością, pokojem, wolnością itp. I dlatego najczęściej maluje pejzaże, w których emocjonalność i poezja są z nią nieodłącznie związane. Inspiruje się muzyką, literaturą, a także oglądaniem dobrych filmów.

Stylem artystycznym Tatiany jest ekspresjonizm. Zasadniczym punktem pracy jest przeniesienie relacji kolorystycznych poprzez różnorodność odcieni oraz rzeźbiarskie pociągnięcia szpachlą i pędzlem na płótnie.

 

Wystawę można oglądać od 1 do 30 kwietnia.

21 kwietnia o godz. 17.30 zapraszamy  na finisaż wystawy i spotkanie z Panią Tatyaną.

 

Запрошуємо всіх бажаючих на виставку картин

 

Filia Biblioteka Pilotów
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
17.30
Obraz Tatyany Zarapiny przedstawiający maki.