Jesteś tutaj

Wystawy

Akcja #Gdanskczyta – Talita

Akcja #Gdanskczyta – Talita jest wydarzeniem w ramach znanej, wywodzącej się z USA, akcji „One City, One Book”. Głównym założeniem tej inicjatywy jest zachęcenie do przeczytania i dyskusji nad tą samą książką, jak najwięcej mieszkańców i mieszkanek danego miasta. 

Data wydarzenia: 
31.12.2022
Udostępnij:
Więcej

ŻYWIE BIEŁARUŚ! NIECH ŻYJE BIAŁORUŚ! Wystawa

Już w środę 19 stycznia o godz. 17.00 zapraszamy do Galerii na Targ Rakowy 5/6 na uroczyste otwarcie wystawy – ŻYWIE BIEŁARUŚ! NIECH ŻYJE BIAŁORUŚ!

Półtora roku temu ludzie w Białorusi wyszli na ulicę, po tym jak ich prezydent, sprawujący urząd od 27 lat, sfałszował wybory w imię utrzymania władzy. Tysiące Białorusinek i Białorusinów za marzenie o wolności zapłaciło wysoką cenę w postaci represji: więzienia, przymusowej emigracji, a nawet śmierci.

Data wydarzenia: 
12.02.2022
Udostępnij:
Więcej

Wystawa malarstwa studentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku

Studenci malarstwa ukazują owoce swojej pracy z okresu ostatnich dwóch akademickich lat. Ich twórczość jest wynikiem poszukiwań, kształtowania i przedstawiania przetwarzanej artystycznie rzeczywistości. Różnorodna tematyka obfituje w przedstawienia realistyczne przez podejście eksperymentalne i abstrakcję.

Wystawę można oglądać od 20 stycznia do 24 lutego.

Autorzy prac:

Data wydarzenia: 
24.02.2023
Udostępnij:
Więcej

Kolorowe Pasje

Romana Karmasz,  polska artystka wizualna, animatorka kultury, mgr sztuki. Absolwentka kierunku Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych, specjalizacji Animacji Kultury Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od roku 2021 członek Związku Polskich Artystów Plastyków w Gdańsku. W latach 2012-2013 członek Komitetu Sterującego i członek Komisji Programowej Pomorskiej Fabryki Designu, innowacyjnego projektu Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości i Gdańskiego Urzędu Pracy.

Data wydarzenia: 
27.01.2023
Udostępnij:
Więcej

W naturze

Jolanta Szymanowska - absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, maluje i tworzy także na zamówienie, swoje obrazy wystawia i sprzedaje w galeriach internetowych oraz Jarmarku Dominikańskim.

 

Autorka o swojej wystawie mówi: Dzisiejszy świat jest pełen wyzwań, niepewności. Zdaje się być jakimś kresem, czasem chaosu. Sprawy dotychczas traktowane jako pewniki tracą swoją stabilność, stają się rozmyte i labilne.

Data wydarzenia: 
01.02.2023
Udostępnij:
Więcej

W trosce o dzikość

Maja Stawiska  od kilku lat jest mieszkanką Brzeźna. W wolnym czasie, wyposażona w lornetkę, spaceruje i obserwuje ptaki nad morzem.

Data wydarzenia: 
31.03.2023
Udostępnij:
Więcej

Wystawa prac Małgorzaty Namiotko

Prace Małgorzaty Namiotko były prezentowane na wernisażach w Centrum Kultury Morena. Ostatnia prezentacja prac odbyła się w listopadzie 2022 roku i zyskała wyróżnienie Gazety Morenowej. Autorka wykonuje swoje prace różnymi technikami - dominuje malarstwo olejne i akrylowe. Małgorzata Namiotko jest dyplomowaną położną i byłą studentką Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, obecnie na emeryturze.

Data wydarzenia: 
25.02.2023
Udostępnij:
Więcej

"Sto lat, sto lat! Niech żyje, żyje nam!"

Małymi kroczkami zbliżają się 1. urodziny Biblioteki Ratuszowej.

W ramach wspólnego świetowania przygotowaliśmy dla naszych Czytelników loterię urodzinową oraz warsztaty plastyczne dla dzieci.

Będzie to dobra okazja do podzielenia się z nami Państwa opiniami na temat funkcjonowania placówki. 

Świetujemy 7 lutego przez cały dzień!!!

Zapraszamy!!!

Data wydarzenia: 
07.02.2023
Udostępnij:
Więcej

Wystawa malarstwa Gabriela Oleszka

Gabriel Oleszek jest absolwentem Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni. Przez 28 lat pracował jako kapitan statków. Artysta namalował ponad kilkaset obrazów z wykorzystaniem farb olejnych oraz akwareli. W większości są to obrazy marynistyczne. Napisał prawie 40 książek marynistycznych lub sensacyjnych.

Data wydarzenia: 
31.01.2023
Udostępnij:
Więcej

Wystawa prac plastycznych

Prace swoich ulubionych bohaterów książkowych wykonali młodzi czytelnicy naszej biblioteki, a także dzieci z Publicznego Przedszkola "Dziesiątka" w Gdańsku z grupy "Niedźwiadki".

Wystawę można oglądać do 31.01.2023 r.

Data wydarzenia: 
31.01.2023
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - Wystawy