Jesteś tutaj

Wystawy

ŻYWIE BIEŁARUŚ! NIECH ŻYJE BIAŁORUŚ! Wystawa

Już w środę 19 stycznia o godz. 17.00 zapraszamy do Galerii na Targ Rakowy 5/6 na uroczyste otwarcie wystawy – ŻYWIE BIEŁARUŚ! NIECH ŻYJE BIAŁORUŚ!

Półtora roku temu ludzie w Białorusi wyszli na ulicę, po tym jak ich prezydent, sprawujący urząd od 27 lat, sfałszował wybory w imię utrzymania władzy. Tysiące Białorusinek i Białorusinów za marzenie o wolności zapłaciło wysoką cenę w postaci represji: więzienia, przymusowej emigracji, a nawet śmierci.

Data wydarzenia: 
12.02.2022
Udostępnij:
Więcej

Wystawa prac plastycznych

Portrety mam zostały wykonane przez młodych, młodszych i najmłodszych czytelników naszej biblioteki w ramach zabawy plastycznej.

Wystawę będzie można oglądać od 26 maja do końca czerwca 2022 r.

Data wydarzenia: 
30.06.2022
Udostępnij:
Więcej

Nasza Gamaja, czyli Gimnazjum Polskie w Wolnym Mieście Gdańsku

Ekspozycja, przygotowana w związku z setną rocznicą utworzenia Gimnazjum Polskiego (1922–2022), traktuje o: historii budynku gimnazjum i okolicznej przestrzeni; szkole jako symbolu aspiracji oświatowych gdańskich Polaków; ówczesnym systemie nauczania; kadrze pedagogicznej; uczniach; dorobku naukowym i artystycznym nauczycieli; kołach zainteresowań w szkole; wojennych losach uczniów i nauczycieli;  fresku „Niebo Polskie”.

Jak powiedział Michał Urbanek (1886–1982), nauczyciel filolog w Gimnazjum Polskim, w miesięczniku „Litery” (1972, nr 5, s. 1):

Data wydarzenia: 
10.06.2022
Udostępnij:
Więcej

„Don Kichot – galeria otwarta/ Don Quijote – galería abierta”

Wojewódzka i Miejsca Biblioteka Publiczna w Gdańsku oraz Fundacja Poset zapraszają na publiczną prezentację dwujęzycznej monografii „Don Kichot – galeria otwarta/Don Quijote – galería abierta”.
 
Miejsce: Biblioteka Główna w Gdańsku, Targ Rakowy 5/6, 13 maja 2022 r. godzina 17.00
 
Data wydarzenia: 
13.05.2022
Udostępnij:
Więcej

Odkryj Amerykę w Gdańsku! Otwarcie American Corner

American Corner jest placówką, której organizatorami są Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku i Ambasada USA w Warszawie. Stanowi połączenie mediateki i centrum kulturalno-edukacyjnego, którego celem jest propagowanie  literatury i kultury Stanów Zjednoczonych a także wzajemnego poznania i zrozumienia Polski i USA.

Data wydarzenia: 
06.05.2022
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - Wystawy