Jesteś tutaj

Projekty dla dzieci

Projekty dla dzieci

 

"Zaczytane maluchy" to projekt, który dedykowany jest najmłodszym czytelnikom. Każdemu dziecku, które nie ukończyło 6. roku życia, przy pierwszych odwiedzinach w dowolnej filii biblioteki publicznej w Gdańsku wręczymy tzw. pakiet startowy.

Pierwsza karta do kultury, paszport biblioteczny oraz książka napisana przez bibliotekarzy - to zestaw obowiązkowy dla każdego "zaczytanego malucha". Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami akcji promującej czytelnictwo wśród najmłodszych.

Szczegóły znajdą Państwo tutaj: Zaczytane Maluchy

 

kzd_slider_www.png

Klub Zaczytanych Detektywów to projekt skierowany do dzieci, które uczęszczają do klas I–III szkoły podstawowej, czyli do grupy, która dopiero zdobywa swoje pierwsze doświadczenia literackie jako samodzielni czytelnicy.

Celem projektu jest zachęcenie dzieci do włączenia się w życie literackie, sięgnięcie zarówno po lektury szkolne, jak i książki, które ich interesują. Dzięki projektowi chcielibyśmy także zachęcić dzieci do spędzania czasu w bibliotece, pokazanie im, że biblioteka to miejsce niezwykłe, w którym dzieją się zagadkowe rzeczy warte odkrycia.
 
O szczegółach akcji można przeczytać, kilkając na poniższe linki: