Metropolitalna Karta do Kultury

 

Karta biblioteczna

 

Z GDAŃSKA KARTĄ MIESZKAŃCA DO BIBLIOTEKI!

Na to czekało wielu Czytelników i Czytelniczek! Od teraz wypożyczanie książek w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku staje się jeszcze prostsze. Nie trzeba mieć przy sobie karty bibliotecznej – wystarczy Karta Mieszkańca lub telefon z aplikacją Jestem z Gdańska, aby korzystać z oferty każdej filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

 

PAKIET BIBLIOTECZNY – JAK DODAĆ?

Aby wypożyczyć książki dzięki Karcie Mieszkańca, należy dodać do niej bezpłatny pakiet biblioteczny. Najłatwiej i najszybciej można to zrobić logując się na swoje konto na www.jestemzgdanska.pl lub w aplikacji Jestem z Gdańska i składając wniosek, który od razu zostanie zaakceptowany. Osoby, które wolą skorzystać z pomocy pracowników, obsługujących Kartę Mieszkańca, zapraszamy do Centrum Obsługi przy al. Grunwaldzkiej 148. Ważne! Aby dodać pakiet biblioteczny, konieczne jest posiadanie aktywnej Karty Mieszkańca. W tym celu należy dodać pakiet mieszkańca 2024.

Metropolitalna Karta do Kultury pozostaje aktualna i zachowuje wszystkie swoje dotychczasowe funkcje, a dodanie pakietu bibliotecznego do Karty Mieszkańca jest dodatkową usługą, którą można wykonać dobrowolnie.

 

DODATKOWE RABATY

Możliwość korzystania z jednej zamiast dwóch kart i ograniczanie plastiku to nie jedyne bonusy. Z Kartą Mieszkańca lub aplikacją mobilną czekają atrakcyjne zniżki u wybranych partnerów Metropolitalnej Karty do Kultury: w teatrach, księgarniach czy kawiarniach. Szczegółową listę partnerów oraz proponowane przez nich zniżki znaleźć można na stronie www.jestemzgdanska.pl

 

KONKURS CZYTELNICZY Z GKM DLA NAJAKTYWNIEJSZYCH I TERMINOWYCH CZYTELNIKÓW

Osoby, które w terminie zwracają wypożyczone książki, będą mogły wziąć udział w konkursie i wygrać – jak na konkurs czytelniczy przystało – książki, całkiem nowe lub w bardzo dobrym stanie. Na sam start Biblioteka proponuje 500 egzemplarzy z gatunku literatura piękna, kryminał, horror, literatura faktu i inne. Odbiór nagrody będzie możliwy w Czytelni Biblioteki Głównej na Targu Rakowym po 25 terminowych zwrotach i wcześniejszym dokonaniu rezerwacji na stronie www.jestemzgdanska.pl. Szczegóły Konkursu w Regulaminie na stronach Biblioteki (https://wbpg.org.pl/) oraz  Gdańskiej Karty Mieszkańca (www.jestemzgdanska.pl).

 

KARTA BIBLIOTECZNA – DOSTĘP DO KULTURY, NAUKI ORAZ ROZRYWKI W TRÓJMIEŚCIE I W OKOLICACH!

Czytasz książki? Interesujesz się teatrem, filmem, muzyką, sztuką?

Już dziś odbierz swoją KARTĘ BIBLIOTECZNĄ, A WRAZ Z NIĄ ZNIŻKI na spektakle, koncerty, wystawy, do kina, do kawiarni, a nawet na różnego rodzaju kursy!

Metropolitalną Kartę do Kultury można uzyskać w każdej filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, a także w innych Bibliotekach, które przystąpiły do programu.

Od stycznia 2017 r. we wszystkich bibliotekach publicznych w Trójmieście oraz w wielu na terenie województwa pomorskiego obowiązuje Metropolitalna Karta do Kultury.