Biblioteka Oliwska

Numer telefonu
58 552-03-83
Kierownik filii
Iwona Jarentowska
Adres email
Pokaż adres
Adres
ul. Opata J. Rybińskiego 9 80-320 Gdańsk Oliwa
Godziny otwarcia
Poniedziałek
9.00-19.00
Wtorek
9.00-19.00
Środa
9.00-15.00
Czwartek
9.00-19.00
Piątek
9.00-19.00
Sobota
9.00-15.00
Niedziela
nieczynne
Kilka słów o filii

Biblioteka Oliwska jest pierwszą wypożyczalnią książek w powojennym Gdańsku. Zanim znalazła swoje dzisiejsze miejsce przy ul. Opata Rybińskiego 9 przenosiła się siedmiokrotnie. W obecnym miejscu funkcjonuje od października 2000 r. Dzięki wprowadzonym udogodnieniom dostęp do książek mają również osoby z niepełnosprawnościami. Ponadto od grudnia 2022 czytelnicy mogą korzystać z książkomatu, dzięki któremu można odbierać i zwracać książki poza godzinami funkcjonowania filii.

 

Księgozbiór naszej Biblioteki składa się z książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych czytelników, mamy również kolekcję książki mówionej. W placówce oprócz wypożyczalni znajduje się czytelnia oraz stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do Internetu. Czytelnicy mogą skorzystać z wi-fi, drukarki i ksero. Czasopisma dostępne w Bibliotece Oliwskiej to: Charaktery, Gazeta Wyborcza, Książki. Magazyn do czytania, Newsweek Polska, Polityka, Twój Styl, Tygodnik Powszechny.

 

Prowadzimy szeroką działalność kulturalną i edukacyjną – zapraszamy do śledzenia aktualności, zapoznania się z ofertą dla dzieci oraz na odbywające się co drugi miesiąc spotkania Oliwskiego Klubu Kryminału.

 

Biblioteka Oliwska jest siedzibą Gdańskiego Klubu Poetów (https://pl-pl.facebook.com/GdanskiKlubPoetow/). Raz w miesiącu odbywają się spotkania poetyckie prowadzone przez gdańską poetkę Gabrielę Szubstarską, która w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca zaprasza też na konsultacje poetyckie wszystkich chętnych, niezależnie od wieku czy stopnia zaawansowania w pisaniu.

 

Wifi
Drukarka
Dla inwalidów
Książkomat

Nadchodzące wydarzenie

Metamorfozy
20.10.2023 18:00

Promocja debiutanckiego tomu poezji Barbary Mielnik-Panow pt. „Metamorfozy”

Gdański Klub Poetów zaprasza 20.10.2023 do Biblioteki Oliwskiej, ul. Opata Jacka Rybińskiego 9, na promocję debiutanckiego tomu poezji BARBARY MIELNIK-PANOW pt. "Metamorfozy". Początek spotkania 18:00. Dowiedz się więcej

Wydarzenia literackie

Konsultacje

Wydarzenia dla dzieci

Historia obecnego obiektu

Biblioteka Oliwska

Historia obecnego obiektu

Ozdobne filary, okrągłe stoliki i wieszaki w co najmniej trzech różnych kształtach. Tak przed II wojną światową wyglądała „Café Richter", w której obecnie działa Biblioteka Oliwska przy ul. Opata Jacka Rybińskiego. Na pocztówkę z wnętrzem dawnego lokalu natrafił podczas poszukiwań badacz dziejów O...

Dla czytelnika

Witamy w naszych progach, drogi Czytelniku i droga Czytelniczko!
Więcej informacji

Metropolitalna Karta do Kultury

Dowiedz się więcej

Bałtycka Biblioteka Cyfrowa

Dowiedz się więcej