Biblioteka Ratuszowa

Biblioteka Ratuszowa
Biblioteka Ratuszowa
Biblioteka Ratuszowa
Biblioteka Ratuszowa
Numer telefonu
58 309-41-16
Kierownik filii
Anna Walkowiak
Adres email
Pokaż adres
Adres
ul. Gościnna 1 80-032 Gdańsk Orunia
Godziny otwarcia
Poniedziałek
9.00-19.00
Wtorek
9.00-19.00
Środa
9.00-15.00
Czwartek
9.00-19.00
Piątek
9.00-19.00
Sobota
9.00-15.00
Niedziela
nieczynne
Kilka słów o filii

Uwaga

29 maja ( środa) 2024

Biblioteka Ratuszowa będzie nieczynna

Z powodu szkolenia pracowników

Za utrudnienia przepraszamy

Biblioteka Ratuszowa (Filia nr 33) to nowa placówka położona w dogodnej lokalizacji – w pięknie odrestaurowanym budynku Ratusza Oruńskiego w pobliżu cieszącego się wielką popularnością Parku Oruńskiego.

 

Placówka służy rozwijaniu i zaspokajaniu potrzeb czytelniczych społeczeństwa oraz upowszechnianiu wiedzy, a także rozwojowi kultury. Nadrzędnym celem działalności jest, oczywiście, popularyzacja książki, informacji, wiedzy i czytelnictwa.

 

Nasze zbiory stanowi beletrystyka dla dorosłych czytelników, literatura dziecięca i młodzieżowa oraz literatura popularnonaukowa. Udostępniamy także lektury dla uczniów szkoły podstawowej i średniej. W zaciszu kameralnej czytelni  przy kubku gorącej kawy/ herbaty/czekolady można zagłębić się w lekturze  codziennej prasy. Wśród dzienników czeka na Państwa Dziennik Bałtycki. A także Polityka, Zwierciadło, Sens, Cztery Kąty.

 

Ponadto, Biblioteka Ratuszowa to miejsce przyjazne także dzieciom. Na poddaszu znajduje się wypożyczalnia dla dzieci z ciekawym księgozbiorem, gry planszowe do dyspozycji czytelników, audiobooki oraz stanowiska komputerowe do zabawy i nauki. Jest wygodna kanapa, na której można usiąść z książką i zagłębić się w lekturze. Warto dodać, że biblioteka jest wyposażona w drukarkę 3D.

 

Przedsięwzięcia podejmowane przez Bibliotekę Ratuszową służą  także integracji społeczności lokalnej, promocji regionu oraz ożywieniu aktywności społeczeństwa w różnym przedziale wiekowym. Staramy się, by w murach naszej instytucji każdy bibliofil poczuł się komfortowo.

 

Mamy także kilka propozycji dla naszych najmłodszych czytelników. W każdy  wtorek o godz. 16.30 na poddaszu Ratusza Oruńskiego odbywają się „Czytanki w Ratuszowej”, podczas których zabieramy małych słuchaczy (0-3 latka) w magiczny świat książek. Do inicjatywy pracowników biblioteki przyłączają się także Rodzice.

 

Czytelnikom w wieku 7-10 lat, którym brakuje czasu, by zajrzeć do nas w tygodniu, proponujemy „Aktywne Soboty w Ratuszowej”, czyli cykl cotygodniowych warsztatów rozwijających dziecięcą kreatywność.

 

Dla czytelników 60+ i nie tylko dedykowane są zajęcia „Terapii Ruchem” i „Gimnastyki prozdrowotnej na krzesłach”. Celem warsztatów odbywających się w środy w godz. 10.00 – 10.45 oraz 11:o0  – 11:45 jest wyeliminowanie bólu, ukształtowanie właściwych nawyków ruchowych,  zwiększenie wytrzymałości  mięśni oraz poprawa wydolności organizmu.

 

W naszej bibliotece działa również  Dyskusyjny Klub Książki.  Spotykamy się raz w miesiącu i w miłej atmosferze rozmawiamy o przeczytanych książkach.

Wifi
Ekspres do kawy
Drukarka
Dla inwalidów
Skanner

Mama i książka rozjaśniają świat dziecka

Bibliotekarz - przewodnik w ogrodzie książek

Nadchodzące wydarzenie

25.04.2024 17.00

Wiosenne Warsztaty w Bibliotece Ratuszowej

25 kwietnia 2024 godzina 17.00 Zapraszamy na Wiosenne Warsztaty w Bibliotece Ratuszowej Obowiązują zapisy Ilość miejsc ograniczona  ...
materiały plastyczne do zajęć kreatywnych
09.09.2023 10.00

Zapraszamy na aktywne soboty


SPOTYKAMY SIĘ W SOBOTĘ
W GODZ. 10.00 - 11.00
BĘDZIEMY
    ...
16.02.2024 18.00

Wróżka, biskup i kasety wideo

16 lutego 2024 o godzinie 18.00 w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki zapraszamy na spotkanie z Grzegorzem Bryszewskim autorem książki "Wróżka, biskup i kasety wideo" Książka Grzegorza Bryszewskiego pełna jest anegdot i wspomnień, w które czasem trudno uwierzyć, ale stanowi kalejdoskop wydar...

Dla czytelnika

Witamy w naszych progach, drogi Czytelniku i droga Czytelniczko!
Więcej informacji

Wydarzenia dla dorosłych

Wydarzenia dla dzieci

Metropolitalna Karta do Kultury

Dowiedz się więcej

Bałtycka Biblioteka Cyfrowa

Dowiedz się więcej