Biblioteka Ratuszowa

Biblioteka Ratuszowa
Biblioteka Ratuszowa
Biblioteka Ratuszowa
Biblioteka Ratuszowa
Numer telefonu
58 309-41-16
Kierownik filii
Anna Walkowiak
Adres email
Pokaż adres
Adres
ul. Gościnna 1 80-032 Gdańsk Orunia
Godziny otwarcia
Poniedziałek
9.00-19.00
Wtorek
9.00-19.00
Środa
9.00-15.00
Czwartek
9.00-19.00
Piątek
9.00-19.00
Sobota
9.00-15.00
Niedziela
nieczynne
Kilka słów o filii

Biblioteka Ratuszowa (Filia nr 33) to nowa placówka położona w dogodnej lokalizacji – w pięknie odrestaurowanym budynku Ratusza Oruńskiego w pobliżu cieszącego się wielką popularnością Parku Oruńskiego.

 

Placówka służy rozwijaniu i zaspokajaniu potrzeb czytelniczych społeczeństwa oraz upowszechnianiu wiedzy, a także rozwojowi kultury. Nadrzędnym celem działalności jest, oczywiście, popularyzacja książki, informacji, wiedzy i czytelnictwa.

 

Nasze zbiory stanowi beletrystyka dla dorosłych czytelników, literatura dziecięca i młodzieżowa oraz literatura popularnonaukowa. Udostępniamy także lektury dla uczniów szkoły podstawowej i średniej. W zaciszu kameralnej czytelni  przy kubku gorącej kawy/ herbaty/czekolady można zagłębić się w lekturze  codziennej prasy. Wśród dzienników czeka na Państwa Dziennik Bałtycki. A także Polityka, Zwierciadło, Sens, Cztery Kąty.

 

Ponadto, Biblioteka Ratuszowa to miejsce przyjazne także dzieciom. Na poddaszu znajduje się wypożyczalnia dla dzieci z ciekawym księgozbiorem, gry planszowe do dyspozycji czytelników, audiobooki oraz stanowiska komputerowe do zabawy i nauki. Jest wygodna kanapa, na której można usiąść z książką i zagłębić się w lekturze. Warto dodać, że biblioteka jest wyposażona w drukarkę 3D.

 

Przedsięwzięcia podejmowane przez Bibliotekę Ratuszową służą  także integracji społeczności lokalnej, promocji regionu oraz ożywieniu aktywności społeczeństwa w różnym przedziale wiekowym. Staramy się, by w murach naszej instytucji każdy bibliofil poczuł się komfortowo.

 

Mamy także kilka propozycji dla naszych najmłodszych czytelników. W każdy  wtorek o godz. 16.30 na poddaszu Ratusza Oruńskiego odbywają się „Czytanki w Ratuszowej”, podczas których zabieramy małych słuchaczy (0-3 latka) w magiczny świat książek. Do inicjatywy pracowników biblioteki przyłączają się także Rodzice.

 

Czytelnikom w wieku 7-10 lat, którym brakuje czasu, by zajrzeć do nas w tygodniu, proponujemy „Aktywne Soboty w Ratuszowej”, czyli cykl cotygodniowych warsztatów rozwijających dziecięcą kreatywność.

 

Dla czytelników 60+ i nie tylko dedykowane są zajęcia „Terapii Ruchem” i „Gimnastyki prozdrowotnej na krzesłach”. Celem warsztatów odbywających się w środy w godz. 10.00 – 10.45 oraz 11:o0  – 11:45 jest wyeliminowanie bólu, ukształtowanie właściwych nawyków ruchowych,  zwiększenie wytrzymałości  mięśni oraz poprawa wydolności organizmu.

 

W naszej bibliotece działa również  Dyskusyjny Klub Książki.  Spotykamy się raz w miesiącu i w miłej atmosferze rozmawiamy o przeczytanych książkach.

Wifi
Ekspres do kawy
Drukarka
Dla inwalidów
Skanner

Mama i książka rozjaśniają świat dziecka

Bibliotekarz - przewodnik w ogrodzie książek

Nadchodzące wydarzenie

materiały plastyczne do zajęć kreatywnych
09.09.2023 10.00
Logo Dyskusyjnego Klubu Książki. Białe litery na różowym tle
21.12.2023 17.00

Spotkanie DKK grudzień 2023

Zapraszamy do udziału w spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki, który działa w naszej bibliotece.Spotykamy się raz w miesiącu i przy kawie lub herbacie rozmawiamy na temat przeczytanej lektury. Najbliższe spotkanie odbędzie się 21 grudnia (czwartek) o godzinie 17:00, będziem...
06.12.2023 11.00

Mikołaj w Bibliotece Ratuszowej

Zapraszamy najmłodszych czytelników 6.12.2023 między godziną 11.00-13.00  do Biblioteki Ratuszowej na spotkanie z Mikołajem Drodzy Rodzice, jeśli chcecie, by Wasze dziecko otrzymało prezent z rąk "prawdziwego...

Dla czytelnika

Witamy w naszych progach, drogi Czytelniku i droga Czytelniczko!
Więcej informacji

Wydarzenia dla dorosłych

Wydarzenia dla dzieci

Metropolitalna Karta do Kultury

Dowiedz się więcej

Bałtycka Biblioteka Cyfrowa

Dowiedz się więcej