Biblioteka Żabianka

Biblioteka Żabianka
Biblioteka Żabianka
Biblioteka Żabianka
Biblioteka Żabianka
Numer telefonu
58 556-18-13
Kierownik filii
Aleksandra Szczepańska
Adres email
Pokaż adres
Adres
ul. Gospody 3b 80-344 Gdańsk Żabianka
Godziny otwarcia
Poniedziałek
9.00-19.00
Wtorek
9.00-19.00
Środa
9.00-15.00
Czwartek
9.00-19.00
Piątek
9.00-19.00
Sobota
9.00-15.00
Niedziela
nieczynne
Kilka słów o filii

Biblioteka Żabianka (dawna Filia nr 26) powstała w 1970 roku. Znajdziesz nas na granicy osiedli Żabianka i Jakuba Wejhera przy ul. Gospody 3b. W naszej bibliotece czekają książki, audiobooki i prasa. Systematycznie uzupełniamy księgozbiór nowościami wydawniczymi, staramy się realizować zamówienia, potrzeby i marzenia czytelnicze. Posiadacze Karty do Kultury mogą bezpłatnie korzystać z komputerów z dostępem do internetu lub z sieci wi-fi.

Osobom, którym brakuje czasu na osobistą wizytę w bibliotece oferujemy korzystanie z książkomatu. Jest to intuicyjne urządzenie, które pozwala na odbiór zamówionych książek i zwrot wypożyczonych, w dogodnym czasie.

Najmłodsi czytelnicy znajdą w naszej bibliotece ulubione książki i audiobooki. Mogą spędzać czas wolny od zajęć w kolorowym, oddzielonym od reszty biblioteki miejscu zabaw z przystosowanym do ich potrzeb wyposażeniem.

Wszystkich chętnych zapraszamy do uczestniczenia w organizowanych przez nas spotkaniach, wykładach, wernisażach, wystawach i zajęciach edukacyjnych. Wstęp jest zawsze wolny. Organizujemy spotkania z książką dla przedszkoli i szkół.

Bibliotekarze służą pomocą w doborze lektur i w wyszukiwaniu informacji.

Czasopisma i gazety dostępne w bibliotece:

Newsweek, Polityka, Przekrój, Świerszczyk, Tygodnik Powszechny, Zawsze Pomorze, Zwierciadło.

 

Wifi
Drukarka
Książkomat

Nadchodzące wydarzenie

23.05.2024 17:00

Spotkanie autorskie z Nordine Sekkarem

Zapraszamy na spotkanie z Nordine Sekkarem, autorem książki "Kroniki Conectora: Geneza".   Nordine Sekkar to 20-sto letni chłopak z Gdyni zafascynowany szeroko pojętą fikcją. Wyrażanie pomysłów tkwiących w jego głowie tak prozą, jak i wierszem sprawia, że czuje się jak najlepsz...

Wydarzenia dla dorosłych

Wydarzenia dla dzieci

Wystawy

Metropolitalna Karta do Kultury

Dowiedz się więcej

Bałtycka Biblioteka Cyfrowa

Dowiedz się więcej