Biblioteka bez Barier

Biblioteka bez Barier
Biblioteka bez Barier
Biblioteka bez Barier
Numer telefonu
58 557-46-84
Kierownik filii
Dorota Domeracka
Adres email
Pokaż adres
Adres
ul. Czerwony Dwór 21 80-376 Gdańsk Przymorze
Godziny otwarcia
Poniedziałek
11.00-17.00
Wtorek
11.00-17.00
Środa
09.00-15.00
Czwartek
11.00-17.00
Piątek
11.00-17.00
Sobota
nieczynne
Niedziela
nieczynne
Kilka słów o filii

W związku z całodniowym szkoleniem zespołu 29 maja br. (środa) biblioteka będzie nieczynna. Przepraszamy za utrudnienia.

 

Biblioteka bez Barier istnieje od 1991 roku. Powstała z myślą o osobach ze specjalnymi potrzebami czytelniczymi.

 

Udostępniamy książki mówione w formie audiobooków w formacie CD, MP3 i standardzie DAISY. Oferta ta skierowana jest szczególnie do osób z dysfunkcjami wzroku, z dysleksją oraz ludzi starszych.
Biblioteka wypożycza również książki brajlowskie i książki z dużą czcionką. Pełen spis tytułów znajduje się w katalogu on-line.

Osobom chorym, samotnym (z terenu Gdańska), które mają problemy z wyjściem do biblioteki, możemy dostarczyć książki do domu.

 

Dodatkowo osoby z dysfunkcjami wzroku mogą u nas wypożyczyć czytaki z nagranymi audiobookami. Czytak to przenośny i prosty w obsłudze odtwarzacz cyfrowy z kartą pamięci, wbudowanym głośnikiem i  wygodną, dobrze wyczuwalną klawiaturą. Wszystkie jego funkcje są w pełni udźwiękowione.

 

Wypożyczamy także literaturę przedmiotową z zakresu psychologii, socjologii, pedagogiki i rehabilitacji oraz czasopisma specjalistyczne dotyczące problematyki osób niepełnosprawnych.

 

Obok typowej działalności bibliotecznej, prowadzimy również zajęcia terapeutyczne dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanego pedagoga oraz współpracujących z Ośrodkiem terapeutów.
Czasopisma udostępniane w Bibliotece bez Barier: Biblioteka w Szkole, Biblioterapeuta, Help, Integracja,  Szkoła Specjalna, Wspólne Tematy, Świat Ciszy, Niepełnosprawność, Nasze Sprawy, Cross, Bardziej Kochani.

Wifi
Drukarka
Dla inwalidów

Bibliotekarz - przewodnik w ogrodzie książek

Mama i książka rozjaśniają świat dziecka

Dla czytelnika

Witamy w naszych progach, drogi Czytelniku i droga Czytelniczko!
Więcej informacji

Wydarzenia literackie

Wydarzenia dla dzieci

Metropolitalna Karta do Kultury

Dowiedz się więcej

Bałtycka Biblioteka Cyfrowa

Dowiedz się więcej