American Corner Gdańsk

American Corner Gdańsk
American Corner Gdańsk
American Corner Gdańsk
American Corner Gdańsk
Numer telefonu
48-58/301 0800
Kierownik filii
Justyna Gorgoń
Adres email
Pokaż adres
Adres
Targ Rakowy 5/6 80-806 Gdańsk Śródmieście
Godziny otwarcia
Poniedziałek
11.00-19.00
Wtorek
11.00-19.00
Środa
9.00-15.00
Czwartek
11.00-19.00
Piątek
11.00-19.00
Sobota
nieczynne
Niedziela
nieczynne
Kilka słów o filii

American Corner Gdańsk, otwarty w lipcu 2008 roku, jest placówką powstałą w wyniku współpracy WiMBP w Gdańsku z Ambasadą Amerykańską w Warszawie. Jesteśmy jedną z ponad 400 tego typu placówek na świecie i jedną z sześciu w Polsce. Naszym głównym celem jest przybliżanie ogólnej wiedzy na temat kultury i zjawisk społecznych Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej oraz wspieranie lokalnej społeczności w oparciu o amerykańskie standardy i system wartości.

 

Księgozbiór 

 

Nasz księgozbiór to pozycje w języku angielskim, wyłącznie amerykańskich autorów. Dysponujemy kolekcją audiobooków, filmów w formacie DVD i blu-ray oraz udostępniamy amerykańskie czasopisma, takie jak: Time, Forbes, Vogue, Teen Vogue, O, The Oprah Magazine, Architectural Digest, Allure, National Geographic.

 

Dział YLRC (Young Learners Resource Center)

 

To dział księgozbioru składający się z pomocy dydaktycznych dla nauczycieli. W jego skład wchodzą podręczniki, literatura dziecięca i młodzieżowa  oraz materiały dydaktyczno-plastyczne przydatne  do  prowadzenia zajęć. Przy dziale YRLC, można na miejscu skorzystać z urządzenia, które znajduje się w prawie każdej amerykańskiej szkole czy bibliotece – Roller Cutting Machine. To maszyna do wycinania form z papieru przydatnych do dekoracji, scrapbookingu czy innych form plastycznych.

 

Centrum Doradztwa Edukacyjnego 

 

To co odróżnia nas od innych placówek bibliotecznych to fakt, iż pełnimy funkcję Centrum Doradztwa Edukacyjnego. Udzielamy podstawowych informacji na temat podejmowania przez Polaków studiów na terenie Stanów Zjednoczonych, pośredniczymy w kontakcie z doradcami edukacyjnymi w Ambasadzie, Konsulacie Amerykańskim oraz Komisji Fulbrighta. Posiadamy również bogaty zbiór materiałów informacyjnych i testów językowych.

 

Działalność kulturalna

 

Gdański „kącik amerykański” to przestrzeń w której organizujemy: warsztaty dla młodzieży, konwersacje, prelekcje, wystawy i łączymy się online ze speakerami z całego świata. Spotkania (w zależności od prowadzącego) odbywają się w języku polskim lub angielskim i skierowane są do wszystkich zainteresowanych amerykańską kulturą, studiami w USA, nowymi technologiami i światowymi trendami społecznymi.

 

Dostęp do wszystkich zasobów oraz usług w American Corner Gdańsk jest bezpłatny

Wifi
Ekspres do kawy
Dla inwalidów

Mama i książka rozjaśniają świat dziecka

Dla czytelnika

Witamy w naszych progach, drogi Czytelniku i droga Czytelniczko!
Więcej informacji

Wydarzenia

Wydarzenia dla szkół

Metropolitalna Karta do Kultury

Dowiedz się więcej

Bałtycka Biblioteka Cyfrowa

Dowiedz się więcej