8 czerwca premiera „Bliżej” – ilustrowanej książki Salci Hałas

Zapraszamy dzieci oraz wszystkich młodych duchem, chcących obudzić w sobie swoje wewnętrzne dzikie dziecko na zieloną i czułą premierę nowej książki Salci Hałas „Bliżej” zilustrowanej przez Martę Kurczewską (m.in. „Dzik dzikus”, seria o „Tappim”) wydanej nakładem naszego wydawnictwa.
Startujemy już o 10:30! O tej godzinie spotykamy się pod Biblioteką Oliwską, skąd wyruszymy na spacer literacko-przyrodniczy do Parku Oliwskiego z Salcią Hałas. Spacer zakończymy przy naszym stoisku na VIVA OLIVA, gdzie autorka będzie podpisywać premierowe egzemplarze książki. W dniu premiery czekamy na Was z wyjątkowymi prezentami: naklejkami, przypinkami i zakładkami z zabawnymi cytatami i ilustracjami z książki.
Wstęp wolny, zapraszamy!
Książkę będziecie mogli kupić na naszym stoisku (nr 13, ul. Opata J. Rybińskiego) podczas sobotniej 13. już edycji VIVA OLIVA! w godz. 12:00-18:00.

 

 

 

O książce:

„Bliżej” to pięknie ilustrowana, ciekawa i mądra książka o istotach, które żyją bardzo blisko nas, a o których często niewiele wiemy. Książka, pełna niesamowitych historii z życia roślinnych i zwierzęcych bytów, powstała właśnie po to, żeby poznać je jeszcze bliżej. Frajda dla dzieci i dorosłych!
Książka wprowadza podstawowe pojęcia z dziedziny przyrody i ekologii, które są wyjaśniane słowami i obrazkami. Ogromnym walorem książki są ilustracje Marty Kurczewskiej: lekkie, dowcipne, zabawne, sympatyczne, miłe dla oka.
Dodatkową atrakcją książki są kolorowe naklejki dołączone do każdej książki, na których dzieci odnajdą bohaterów Bliżej.
W każdej książce młody czytelnik znajdzie 29 kolorowych naklejek.

 

 

 

O autorce:
Salcia Hałas – pisarka, animatorka, pedagożka leśna, ogrodniczka.
Za pierwszą książkę otrzymała Nagrodę Gdyni i była nominowana do Nagrody im Witolda Gombrowicza. Kolejna jej książka, Potop, została nominowana do Nike i Pomorskiej Nagrody Literackiej.
Opowiadanie to jej pasja. Przyroda to zawód i sposób na życie. Zajmuje się ogrodami, prowadzi warsztaty przyrodnicze dla bibliotek, szkół, przedszkoli i domów sąsiedzkich, o przyrodzie opowiada dzieciom w podkaście Bliżej oraz w książce pod tym samym tytułem. W chwilach wolnych chodzi w przyrodę z psem.

 

 

 

O ilustratorce:
Marta Kurczewska – ilustratorka książek dla dzieci. Stworzyła m.in. ilustrację do „Mirabelki” i Tygrysa” Cezarego Harasimowicza, „Dzika Dzikusa” i „Świni Malwiny” Krzysztofa Łapińskiego, a także do serii „Dusia i Psinek-Świnek” Justyny Bednarek oraz „Wiking Tappi” Marcina Mortki. Mieszka w Warszawie a czasem także w Ustce.