Książkomaty – nowa usługa w Bibliotece

Dobra widomość dla czytelników, miłośników książki. W Gdańsku jest już sześć książkomatów! W Oliwie, na Chełmie oraz Kokoszkach stanęły 42-skrytkowe urządzenia, na Morenie, Żabiance i w Śródmieściu mniejsze 18-skrytkowe.

Książkomaty zdobywają rynek biblioteczny dzięki szybkiej i wygodnej obsłudze. Dają czytelnikom możliwość bezpiecznego i komfortowego korzystania z oferty bibliotecznej. Książkomat jest idealnym rozwiązaniem dla osób zabieganych i zapracowanych, którym brakuje czasu na wizytę w bibliotece i nie mają możliwości skorzystania z wypożyczalni stacjonarnej w godzinach jej otwarcia. Ułatwi on wszystkim korzystanie ze zbiorów bibliotecznych, w tym: rodzicom z dziećmi podczas spaceru, osobom z różnymi niepełnosprawnościami, imigrantom czy osobom nieśmiałym.

Książkomat to samoobsługowe i intuicyjne urządzenie działające podobnie jak popularny paczkomat. Pozwala na odbiór zamówionych w bibliotece egzemplarzy. Wystarczy złożyć zamówienie na książkę lub audiobook i w dowolnym, wygodnym dla siebie czasie, odebrać książkę ze skrytki. Za pomocą książkomatu można też książkę zwrócić. Książkomat automatycznie po użyciu Metropolitalnej Karty do Kultury otwiera schowek z zamówioną książką, wcześniej włożoną tam przez bibliotekarza. Działa on CAŁODOBOWO!

Zapraszamy do korzystania z naszych książkomatów stojących przy ulicy:

 

  • Azaliowej 18 (Biblioteka Kokoszki),
  • Dragana 26 (Biblioteka Chełm),
  • Gospody 3b (Biblioteka Żabianka),
  • Wyrobka 5a (Biblioteka Morenowa),
  • Opata Jacka Rybińskiego 9 (Biblioteka Oliwska)
  • ul. Targ Rakowy 5/6 (Biblioteka Główna).

 

Książkomaty zostały zakupione ze środków przekazanych przez Samorząd Województwa Pomorskiego i Miasto Gdańsk.

Książkomat usytuowany przy Bibliotece Oliwskiej został sfinansowany ze środków Budżetu Obywatelskiego.

 

 

Przeczytaj, jak korzystać z książkomatów.

Regulamin korzystania z książkomatów (PDF, 131 KB)